Android N İçin Uygulamalar Güncelleniyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google tarafından sunulan mobil işletim sistemi Android N için Google, mağazasındaki uygulamaları güncellemeye başladı bile. İşte detaylar. Android, bildiğiniz üzere Google’ın mobil cihazlar için olan açık kaynak kodlu işletim sistemi. Son zamanlarda Marshmallow sürümünü sunan Google, hızlı adımlarla ilerleyerek Android N sürümünde çalışıyor. Android N, şu anda sadece Android geliştirme programı kapsamına katılanlara ve belli cihazlara sunuluyor. Henüz geliştirici sürümünde olan işletim sistemi için Google, mağazasındaki uygulamaları Android N için güncelleştirmeye başladı.

facebook müşteri hizmetleri

Google Play Store’daki uygulamaların yeni mobil işletim sistemiyle uyumlu bir şekilde çalışmasını isteyen Google, çalışmalarına şimdiden başladı. Techradar’ın haberine göre Hangouts uygulaması bu konuda ilk güncellemeyi alanlardan. Hangouts, Android N ile gelen bildirim ve hızlı cevap özelliklerinden faydalanabilecek şekilde güncelleştirilmiş.

Bu çalışmalar Hangouts uygulamasından başladığına göre, sırada Gmail, Google Maps ve Google Photos var gibi görünüyor. Elbette üçüncü parti uygulamalar da kendi kodlarıyla mşgul olacaklar. Eğer uyumlu bir cihazınız varsa, Android N’i merak da ediyorsanız deneyebilirsiniz. Şu anda uyumlu cihazlar Nexus 6, Nexus 9, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player, Pixel C ve General Mobile 4G (Android One) şeklinde.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir