Android N İşletim Sistemi Hakkında İlk Detay Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google’a ait olan mobil işletim sistemi Android için her geçen gün yeni çalışmalar yapılıyor. Android işletim sistemini daha stabil ve güvenli bir şekilde sunabilmek için Google yetkilileri aralıksız çalışıyor. Ayrıca işletim sistemine yeni özellikler ekleyebilmek için geliştirmeye devam ediyorlar. En son olarak Google I/O 2015 etkinliğinde Google, Android M sürümünü tanıtmıştı. Arayüz açısından bir önceki sistemi olan Android 5.0 Lollipop ile pek farkı olmasada yeni sistemi Sonbahar ile mobil firmalara dağıtılmaya başlanacak.

facebook müşteri hizmetleri

Android M sürmünün ise 2016 yılından itibaren Android N adı ile devam edeceği düşünülüyor. Android N ile ilgili net detaylar belli olmasada bazı söylemler ve beklenen özellikler mevcut. Google tarafından satın alınan Agawi şirketi mobil oyunlar üzerinde çalışmalar yapmakta. Bu nedenden dolayı Android N sürümü ile artık giriş seviyesi akıllı telefonların bile üst seviye grafiklere sahip oyunları açabilmesi ve rahat bir şekilde oynatabilmesi düşünülüyor.

Satın aldığı şirket, sunucu üzerinden mobil oyun çalıştırma işlemleri yaptığından dolayı akıllara Android N ile sunucu üzerinden oyun oynayabilme özelliği geliyor. Bakalım Google 2016 yılından itibaren yeni işletim sistemine geçecek ve bu beklenen özellikleri sağlayacakmı göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir