Android N Sürümünün Adı Ne Olacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sundar Pichai, Google’ın bir sonraki Android güncellemesinin isminin anket ile seçilebileceğini söyledi. Bakalım Android N hangi isimle gelecek? Google’ın Android 1.5 Cupcake ile başlatmış olduğu şekerleme isim furyası Android 6.0 Marshmallow ile devam etmişti. Bir sonraki güncelleme ile sunulacak olan Android’in ismi, alfabetik olarak gittiği için “N” ile başlayacak. Şekerleme ve N harfi denilince akıllara hemen Android 6.1 sürümünün Nutella ismini taşıyacağı geliyor. Ancak yapılan son açıklamalar ile Android 6.1’in Nutella ismini taşımama ihtimalinin olduğu ortaya çıktı.

facebook müşteri hizmetleri

Alphabet yapılanması sonrası Google’ın CEO koltuğuna oturan Sundar Pichai, Yeni Delhi’de öğrenciler ile yaptığı konuşmada Android N sürümünün isminin anket ile seçilebileceğini dile getirdi. Android N sürümünün; Nutella, Nogger ve Nougat (koz helvası) dışında bir isimle nitelendirilmesi zor gibi görünüyor.

2
Tatlı isimlerinden vazgeçilebilir!
Android N sürümünün ismi anket ile seçilirse çeşitlilik adına Google tatlı isimlerinden vazgeçebilir. Bakalım 2016 Haziran ayında yayınlanması beklenen Android 6.1 hangi isim ile gelecek?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir