Android Pay Hangi Ülkelerde Kullanılıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Gelişen mobil ödeme sistemleri her geçen gün kullanımları artmaya devam ediyor. Android cephesindeki mobil ödeme sistemi olan Android Pay farklı ülkelerde aktifleşmeye devam ediyor. Android Pay Amerika’da 700 binin üzerinde mağazada aktif bir şekilde kullanılabiliyor. Gelen bilgilere göre ise, bu sistem gelecek ay içinde Birleşik Krallık ülkelerinde de hizmete girecek. Mobil Ödeme Sistemleri hakkında firma daha önce yaptığı anketlerde, Birleşik Krallık vatandaşlarının söz konusu cihaza olumlu bakma eğiliminde olmadıklarını ifade etti.

facebook müşteri hizmetleri

Fakat firma, tüm bu olumsuz algıya rağmen, Samsung ürünleri konusunda büyük bir pazara sahip oldukları Birleşik Krallık’ta Mobil Ödeme Sistemlerini devreye sokmaya karar verdi. Parmak izi teknolojisi ile kullanıcı kimliği doğrulama noktasında bütünen bir güvence veren Android Pay, Birleşik Krallık kullanıcılarının endişesine bu yolla engel olmayı planlıyor.

Teknolojinin Birleşik Krallık’ta devreye girmesi ile birlikte İngiltere, Galler, İskoçya, İrlanda Android Pay’in kullanıldığı ilk Avrupa ülkeleri olacaklar.Android Pay bu bağlamda NFC(yakın alan iletişimi), çipi olan Samsung cihazlarında işlev görürken, Samsung cihazlar MST(manyetik güvenli iletim) ile mobil ödeme sistemi teknolojisini uygulamaya koyuyor.

Android Pay’in Birleşik Krallığa adım atmasının Apple Pay, ile bir rekabete girme hazırlığında olduğunu gösterdiği aşikar. Nitekim Apple Pay halihazırda İngiltere’de Temmuz ayından beri; NatWest, RBS, NationWide HSBC, First Direct, Santander, Ulster Bank, MNBA, American Express bankaları müşterileri tarafından kullanılabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir