Android Stagefright Virüsü Yayılıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Güvenlik araştırmalarının sonuçları bilindiği gibi Android kullanıcıları için risklerin olduğunu ortaya çıkarmıştı. Güvenlik açığının araştırmasını yapan şirket tarafından bu kez Mp3 ve Mp4 cihazları için yeni uyarılar geldi.

Güvenlik tehditleri ise Google başta olmak üzere bir çok şirket tarafından kesinlikle önemsenmekte açık bildirilerine karşı acil olarak çözüm geliştirmektedir.

Zimperium zLabs şirketinden bir yetkilinin ulaştığı bu sonuçlar ise önlem alınmadığı taktirde kötü niyetli insanların telefonumuzu yönetmeye kadar varacak tehditlere yol açacak. Şirket araştırmacısı ayrıca Google‘ın çözümlerinin hala etkisinin yeteri düzeyde olmadığı konusunda uyarılarda bulundu.

Android Virüsleri

Android Stagefright Virüs tehditi

facebook müşteri hizmetleri

Gelişmekte olan yazılımların şüphesiz riski de sürekli büyümekte. Bu da piyasada olan kötü niyetli kimseler için rant elde ve ya maddi diğer sebeplerle çıkar sağlama riskini oldukça arttırıyor. Bilhassa yerleştiren bu virüsler birçok kimse tarafından fark edilemeden telefona yerleşiyor. Bunun için önlem alınması gerektiğini açıklayan araştırmacı bunun için Google tarafından yapılabilecek çok şey olduğunu savunuyor.

Özellikle İnternet kullanımı sırasında bulaşan bu virüsler fark edilirse temizlense de fark edilmediği taktirde telefonun kullanımını başka kişilere bildirerek her türlü bilginizi ve belgenizi riske atıyor. Özellikle de mp3 ve mp4 dosyalarını açarken kesinlikle emin olmanızı ve antivirüs programı kesinlikle hep kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Google Android Stagefright Virüsü İçin Güvenlik Yaması Çıkaracak

Android Stagefright Virüsü temizleme

Bu tehditlerin farkına varan Google ise 5 Ekim tarihinde acilen yama çıkaracağını ve bu açığı kapatacağını duyursa da yine de hep temkinli olmakta fayda var.

DİĞER VİRÜS TEHDİTLERİ VE HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir