Android Uygulamaları Nasıl Yedeklenir?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Telefonların başına her zaman bir iş gelebilme olasılığı vardır. Yere düşer, suya düşer, çalınır ya da hiçbir şey yokken kendi kendine bozulabilir. Böyle durumlar karşısında “Ah şu uygulamanın yedeğini alsaydım” diye düşünüyorsanız, tam size göre bir rehber hazırladık.

Android işletim sisteminde kullanılan bir dosya biçimi olan APK formatı ile tüm uygulamalarınızı yedekleyip, güven içinde saklayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ise oldukça kolay.

Öncelikle Google Play Mağaza içerisinde bulunan File Expert with Clouds uygulamasını bulup indirmeniz gerekiyor.

mağaza

Uygulama yüklendikten sonra telefonunuzun ana ekranında kendine bir kısa yol oluşturacaktır. Bu kısayol üzerinden File Expert programına giriş yapabilirsiniz.

masaüst

 

Şu an karşınıza çıkan sayfada, telefonunuz içerisinde bulunan dosyalar ile ilgili özet bilgileri görebilirsiniz. Biz uygulamalarımızı yedeklemek istiyoruz. Bu yüzden mavi Android ikonuna sahip olan Uygulamalar kısmını seçin.

facebook müşteri hizmetleri

ana sayfa

Şimdi karşımıza çıkan sayfada telefonumuza yüklü olan uygulamaların tam bir listesi bulunuyor. Buradan yedeklemek istediğiniz uygulamaları tek tek seçebilir veya hepsini bir kerede yedekleyebilirsiniz. Biz şu an için sadece Vector isimli Android oyununu seçiyoruz. Seçiminizi yaptıktan sonra aşağıdaki menüde bulunan (kırmızı halka içine aldığımız) “Yedekle” düğmesine basın. 

uygulama

 

Şimdi karşınıza iki seçenek çıkacak. File Expert ile programı isterseniz bulut depolama yoluyla internet üzerinden GCloud‘a yükleyebilirsiniz. Biz Yerel Yedekleme yapmayı tercih ediyoruz. Burada tercih size kalmış. GCloud için üye olup giriş yapmanız gerekiyor.

yedek

İşlem tamamlandığında uygulamanızın bir APK yedeği telefonunuzda hazır hale geliyor. Artık bu dosyayı telefonunuzdan bilgisayarınıza aktarabilir ve ileride ihtiyaç duymanız ihtimaline karşı güven içinde saklayabilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir