Android ve iOS Sistemlerinin Çökme Oranları

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Konu akıllı mobil cihazlar olunca herkesin tercihi farklı. Daha çok ihtiyaçlarımıza göre hani cihazı kullanacağımıza karar veriyoruz. Bu yinede kullanıcıların ve firmaların bu cihazlar arasında rekabet yaratmadığı anlamına gelmiyor tabii ki. Piyasanın en büyük iki ismi olan iOS ve Android ise birbirinin en büyük rakibi konumunda.

facebook müşteri hizmetleri

Son günlerde iki işletim sistemi arasındaki sistem çökme arasındaki oranlar da ise Android 5.0 Lollipop’un, iOS 8’den daha stabilize olduğu ve daha az çöktüğü idda ediliyor.

Apple’in iPhone 6 ve 6 Plus’u piyasaya sürmesi ile birlikte, son gözdesi olan iki cihazın işletim sistemi olan iOS 8’i de kullanıcılarına sundu. Kullanıcı yorumlarını şöyle bir gözden geçirdiğimizde ise, iOS 8 işletim sistemine sahip cihazların da oldukça stabilize olduğunu yani çökme yaşamadıklarını söyleyen yorum sayısı hayli fazla.

Crittercism’in yayımladığı Androdid ve iOS kullanım istatistiklerinde ise iOS 8’e göre Android cihazların çökme oranı %2 iken iOS 8’in oranı %2.2.

Apple kullanıcılarının ise her zaman en hoşa giden özelliklerden birisi olarak iOS’un daha stabilize olduğunu söylemeleri ile birlikte, Apple’in da bu iOS üzerinde daha ne kadar gelişme sağlayacağını zaman içinde göreceğiz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir