Android Wear Saatler Artık iPhone’la da Çalışacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Arama devi ve teknoloji geliştiricisi Google akıllı saatlerinin popülerliğini arttırmanın yeni bir yolunu buldu. Sadık Apple kullanıcılarının cihazlarını da desteklemek.

Google kendi işletim sistemini çalıştıran akıllı saatlerini düşman topraklarına sokarak pazarını genişletmeyi düşünüyor.

Dün Google App Store’da yayınladığı Android Wear adlı uygulama ile Apple’ın iPhone kullanıcılarının da Android tabanlı saatleri kullanabilmesine izin verdi.

Bu büyük hamle ile Android tabanlı akıllı saat üreten ve yalnızca Android cihazlarla kullanılabilen cihaz üreticileri Lg, Samsung, Motorola gibi şirketlerin de yüzü gülecek. Çünkü Apple sadece geçtiğimiz çeyrekte 47.5 milyon iPhone cihaz satışına ulaştı ve bu Apple Watch’a göre daha ucuz olan kullanışlı saatler için ütopik bir pazar.

facebook müşteri hizmetleri

Google’ın bu hamleyle Apple’a karşı kazandığı diğer bir zafer ise saatlerin kullanım alanı olacak. Apple Watch yalnızca iPhone’lar ile çalışırken Google’ın saatleri bazı geliştiriciler tarafından saçma sapan aygıtlarla bile entegre çalıştırılabiliyor.

 

Şimdilik iPhone’lar ile kullanılacak Google saatlerinde belirli sınırlamalar var. Örneğin iPhone ile kullandığınız Android Wear’ınızı Wi-Fi ile bağlayamayacaksınız. Yakın zamanda duyurulan özellik şimdilik sizi ilgilendirmiyor, yalnızca hücresel bağlantıya sahip olabileceksiniz. Ve Google bunun ne zaman açılacağını henüz açıklamadı.

Saatinizle 4,000 civarında Android Wear uygulamasına erişim sağlayamayacaksınız ancak iPhone üzerindeki tüm bildirimlerinizi görebileceksiniz.

Son bir kısıtlama olarak yalnızca Mayıs 2015’ten sonra çıkan akıllı saatlerinizi iPhone ile kullanabileceksiniz. Google’ın açıklamasına göre bundan sonra çıkacak tüm Android Wear’lar iPhone destekli çıkacak. Desteklenen en eski cihaz LG Watch Urbane. Ayrıca telefonunuzun iPhone 5’ten daha eski olmaması ve iOS 8.2 ve daha sonraki bir versiyonda çalışıyor olması gerek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir