Android Wear’a Google Translate Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Android tabanlı akıllı saatler her geçen gün daha işlevsel bir hal alıyor ve temaları gittikçe artıyor.

2 hafta önce Microsoft’un Microsoft Translator adıyla Android Wear sistemli saatler için çıkardığı çeviri uygulamasına Google sonunda cevap verdi. Bildiğiniz gibi Microsoft Translator 50’ye yakın dilde karşılıklı sesli çeviri destekliyordu.

Google yeni bir güncellemeyle telefonunuzda Google Translate olmasına gerek duymadan, saatinize bağımsız olarak çalışabilecek dahili Google Translate desteği ekliyor.

Google Translate’in saatlerime gelecek versiyonu 44 dilde karşılıklı çeviri olanağı sağlıyor. Bu Microsoft’un sunduğundan daha az olduğundan ilerde yeni dillerin eklenme olasılığı var.

facebook müşteri hizmetleri

Uygulama cihazınızın dahili mikrofonunu kullanıyor ve sadece saatinize konuştuktan sonra bileğinizi bir defa çevirmeniz yeterli: otomatik olarak tanınan diller birbirine çeviriliyor.

Diğer Gelişme: Akıllı Saat Yüzleri

Diğer bir geliştirme olarak akıllı saatlerimizin arayüzlerini(tema ya da sadece yüz de denilebilir) geliştirme açısından Google uzun zamandır birkaç geliştiriciyle testler yapıyor.

bits
Bits ‘yüz’ünden bir örnek.

Bir örnek-BITS ARAYÜZÜ:

Yeni arayüz sistemi hakkında bir örnek olarak BITS’i verebiliriz. BITS ‘yüz’ünde ekranda küçük çemberlerde okunmamış mailleriniz, yerel hava durumu, tarih ve sizin ayarladığınız diğer bilgiler yer alıyor. (Bu bana LG G serisindeki Quick Screen’i anımsatıyor ama kabul etmeliyim ki daha işlevsel görünmekte.) Bu çerçevelerden herhangi birine dokunduğunuzda yüz çerçeveye odaklanıyor.

Şimdiden Android Wear için 20’den fazla yüz geliştirildi.

Güncellemeler cihazlara OTA(Over-the-air) üzerinden sunulmaya başlanacak ve LG G Watch R’a da Wi-Fi özelliği getirecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir