Android Windows 10 ‘a Dönüşecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Android Windows 10 ‘a dönüştürecek bir yazılım üzerine çalışılıyor. Yazılımın neler yapacağı ve kullanımın nasıl olacağı ile ilgili kesin ve net bilgiler daha ortaya çıkmamış olsa da firma Android Windows 10 ile optimize çalışması için çalışmalara başladı. Proje ile ilgili açıklanan bilgilere göre Windows Insider projesi altında geliştirelecek yazılım için Microsoft’un çalışma partneri özellikle son dönemde fiyat performans akıllı telefon devi olarak ortaya çıkan Xiaomi olacak.

Yazılım ilk olarak Xiaomi’nin amiral gemisi konumundaki Mi4 akıllı telefonu üzerinde denenecek. İlk etapta tüm kullanıcılara değil sadece belli başlı bir kitleye sunulacak yazılım ile Microsoft, kullanıcıların geri dönüşlerini değerlendirecek ve Android Windows 10 ‘a dönüştürecek yazılım test edilecek.

facebook müşteri hizmetleri

Android Windows 10 ‘a Dönüştürme Projesi

Altını çizmekte fayda görüyorum. Microsoft tarafından geliştirilen bu yazılım ile Windows 10, Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ile tam uyumlu bir şekilde çalışabilir hale getirilmeye çalışılıyor. Android telefonunuzda kullanabileceğiniz bir alternatif işletim sistemi yerine Windows 10’u kullanacak olmanız firmanın yeni yazılımdaki en büyük amacı.

Windows 10 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Microsoft tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamalar şu an için sadece bunlar ile sınırlı. Xiaomi ile birlikte geliştirilecek projenin önümüzdeki birkaç ay içerisinde de denenmeye başlanacağı tahmin ediliyor. Eğer başarılı sonuçlar alınır ve Windows 10, kullanıcılara deneyim olarak güzel bir platform sunarsa diğer cihazlarda da bu yazılımı görmemizin çok uzun sürmeyeceğini düşünüyorum. Microsoft’un sadece bu yazılım ile Android ile yarışabilmesi elbette mümkün değil ancak güzel bir çalışma ile insanların Android yerine daha stabil bir Windows 10 kullandıkları bir gelecek neden olmasın?

Firma tarafından yapılacak kesin açıklamaları takip ediyor ve sizlere aktarıyor olacağız.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

6 thoughts on “Android Windows 10 ‘a Dönüşecek

 • 18 Mart 2015 at 18:13
  Permalink

  sazan avi… kimse boş kutu wp 10 kullanmak istemez…

  Reply
 • 18 Mart 2015 at 18:13
  Permalink

  sazan avi… kimse boş kutu wp 10 kullanmak istemez…

  Reply
 • 18 Mart 2015 at 20:54
  Permalink

  isteyenler yükleyip deneyebilecek mi yoksa yüklü olarak mı çıkıcak anlamadım

  Reply
  • 18 Mart 2015 at 21:37
   Permalink

   İsteyenler yükleyip kullanabilecek ROM olarak.

   Reply
 • 18 Mart 2015 at 20:54
  Permalink

  isteyenler yükleyip deneyebilecek mi yoksa yüklü olarak mı çıkıcak anlamadım

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir