Angry Birds Fight! İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Son zamanlarda mobildeki bir sürü oyunun birbirinin klonu olduğundan bahsetmiştik. Özellikle geçtiğimiz gün incelediğimiz FarmVille Harvest Swap‘ta uzun uzun bahsetmiştik bu durumdan. Ancak bazı oyunlar çıkıyor ki insan cidden neye uğradığını şaşırıyor. Onlardan biri de Angry Birds Fight!

Angry Birds Fight! tıpkı Candy Crush Saga ve FarmVille Harvest Swap gibi bir “üçlüyü eşleştir” oyunu. Ancak Angry Birds Fight!’ı diğer oyunlardan ayıran tarafı oyunun nasıl işlediği… Anlatalım hemen.

Oyun single player değil, multiplayer. Rastgele seçilen iki oyuncu eşleştiriliyor ve dövüştürülüyor. Dövüştürülüyor diyorsam da, oyunda dövüş mekanikleri yok. 30 saniye içerisinde kuşları birbirine eşleyerek karakterinize saldırı ve savunma puanları ekliyorsunuz ve 30 saniye sonunda sizin ve rakibinizin karakteri dövüşmeye başlıyor. Sonunda kimin daha az canı kalırsa ya da kim nakavt olursa dövüşü kaybediyor. Oyun bu yüzden kendini benzerlerinden ayırıyor. Peki bu sistem kendini oynatıyor mu? Bu sorunun cevabı aşağıda.

facebook müşteri hizmetleri

Normalde Angry Birds isminin ciklete dönmesinden rahatsız olan ve multiplayer oyunları beceremeyen biri olarak söyleyebilirim ki Angry Birds Fight! bugüne kadar mobilde oynadığım en zevkli oyunlardan biri. Oldukça basit ve hızlı olması, gerçekten dövüşüyormuşsunuz hissi yaşatması ve Angry Birds karakterleri oyunun ne kadar güzel ve zevkli olduğunu anlatmaya yetiyor. Kesinlikle sizden çok daha güçlü ya da sizden çok daha zayıf biriyle karşılaşmıyorsunuz -ki zaten seviye atlamanız çok fazla etkilemiyor sizin gücünüzü-.angry_birds_fight_rovio

Seviye demişken, oyunu benzerlerinden ayıran başka bir özellik ise rol yapma öğeleri. Kuşunuza yeni şapkalar, gözlükler ve silahlar alarak onu güçlendirebilir ve oynadıkça tecrübe puanı kazanarak seviye atlayabilirsiniz. Bu oyuna daha çok bağlanmanızı sağlıyor.

Grafikler tıpkı bir Angry Birds oyunundan bekleneceği gibi. Renkli bir dünya ve sevimli kuşlardan oluşan çok güzel bir oyun çıkarmış Rovio ortaya. Tabii kuşlarınızı çok dinlendirirseniz kızmaya başlamalarındaki tipleri de ayrı bir komik ama konumuz o değil.

Oynanıştan yukarıda da bahsettim ancak oyunun güzel taraflarından bazıları özellikle şunlar; kullandığınız kuştan 5 tane eşleştirirseniz rakibinizi etkileyecek bir güç açığa çıkarıyorsunuz ve tüm kuşların birbirinden farklı güçleri var. Bu güçler normalde 4 kuşu bir araya getirdiğinizde ortaya çıkıyor ancak 5 tane getirdiğiniz zaman rakibinizin vay haline.

Sesler hakkında konuşulacak çok da bir şey yok. Angry Birds‘teki ses ve müzikler aynen Angry Birds Fight!’a da aktarılmış. Çok güzel bir şey bu. Ayrıca sevdiğimiz Angry Birds müziklerinin remix’leri de oldukçda güzel.

Konuyu toparlamamız gerekirse Angry Birds Fight! Rovio‘nun bugüne kadar yaptığı en güzel Angry Birds oyunlarından biri olmuş. 8,5/10 verdiğimiz oyunu mutlaka edinin, oynayın. Şahsen ben normalde incelediğim oyunları silen biri olarak bu oyunu silmeyi düşünmüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir