Angry Birds Stella POP! İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bayağıdır inceleme yazmıyorduk. E3’ün yaklaştığı şu dönemde neredeyse hiç oyun çıkmıyor maalesef. Bunun sadece konsollar ve PC için geçerli olduğunu sanıyorsunuz ama hayır, mobiller de bu konudan muzdarip. Biz de çıkmış onca oyundan birini seçelim dedik ve elimize ilk geçen Angry Birds Stella POP! oldu.

Hepimiz Angry Birds‘ü biliyoruz. Özellikle akıllı telefonların kumdan betondan fışkırırcasına yaygınlaştığı şu dönemde neredeyse her telefonda Angry Birds’ün bir oyunu yüklüdür. Yapımcı şirket Rovio’yu batmanın eşiğinden Disney’e kafa tutacak düzeye getiren mucizevi seri tabii ki bir yerden sonra klasik “sapanla domuz avlama” türünden sıyrılacaktı. Zamanla kendi karting oyunu bile çıkan serinin bir de spin-off serisi başlamıştı geçtiğimiz sene. “Angry Birds Stella” isimli seriyi orijinal seriden ayıran özellikse kuşların tamamen farklı olmasıydı.

Angry Birds Stella POP! da ismini aldığı serideki kuşları kullanmaya devam ediyor ancak bu kez oynanış oldukça farklı. Yeni şeyler denemeye son zamanlarda çok meraklı olan Rovio bu kez “top patlatma” türünü tanıştırmış Angry Birds serisine. Olay oldukça basit, size verilen topu sapanla aynı renkteki toplara atıyorsunuz ve toplar patlıyor. Bu kadar. Tabii bu kadar basit bir oynanışın olması olması oyunun zorluğunun da aynı ayarda olduğu anlamına gelmiyor.

facebook müşteri hizmetleri

Oyun zor. Yani bölümleri geçerken çok zorlanmasanız bile her görevden üç yıldız yapmak çok zorlayacak sizi. Bir bölümü 10 kez bile oynayabilirsiniz eğer o kadar takıntılıysanız. Oyun temelde her bölümde oynayacağınız kuşa göre size bir görev veriyor; ateşböceklerini topla, domuzları düşür ya da hayvanları kurtar gibi. Size verilen top sayısı ya da süreye göre görevi bitirmeye çalışıyorsunuz ancak dediğimiz gibi oyun gerçekten zor.

ab-stella-pop-ss

 

 

Bu tür bir oyunda grafikler hakkında konuşmaya bilmem gerek var mı. Kuş animasyonlarının oldukça hoş olması ve renklerin canlılığı ve çeşitliliği dışında bu konuda çok fazla konuşulacak çok fazla bir şey yok.

Ancak sesler önemli bir faktör. Oynadığınız kuşa göre şarkının değişmesi, tüm şarkıların da ortalamanın üzerinde bir güzellikte olması kuş seslendirmelerinin başarılı olması durumu var. Her ne kadar sesler basit olsa da en azından üzerinde az da olsa uğraşılmış ama müzikler gerçekten çok başarılı. Yine de mobil oyunları sessiz oynayan insanlar için çok da önemli bir faktör değil bu.

Özetle Angry Birds Stella POP! seride yeni bir şey deneme çabalarından biri ve her ne kadar Angry Birds GO! kadar ses getiren bir yapım olmasa da oldukça başarılı olmuş. Yine de kuşları fırlatarak yıkım dolu dakikalar geçirmek iki üç top patlatmaktan çok daha eğlenceli. Siz deneyin yine de, değer oynamanıza.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir