App Store Fiyatları Artıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Türkiyede App Store fiyatları artıyor!

Apple, geliştiricilere bir email atıp, bazı ülkelerin marketlerinde fiyat artışı yaptıklarını belirtti. Türkiye’nin de bulunduğu bu liste; Meksika, Güney Afrika ve Güney Kore’yi de içeriyor. Bu fiyat artışının perşembe gününe kadar tamamlanacağını belirten Apple, açıklama olarak da “Değişen döviz kurları ve vergiler sebebeiyle.” diye eklemiş durumda gönderdiği emaillere.

Örneğin, Güney Kore App Store’da “vergi üzerinden” %10’luk bir fiyat artışı hakim olmuş durumda. Apple ayrıca, bu ülkelerde, ücretli aylık servislere -örneğin Tidal- abone olmuş kullanıcıların güncel fiyat üzerinden tekrar abone olması gerektiğini belirtiyor. Ancak nedense Meksikalı kullanıcıların bu işlemi yapmasına gerek olmadığını da eklemişler.

 

Apple tarafından geliştiricilere gönderilen tam mail ise şu şekilde:

Merhaba [Geliştirici],

facebook müşteri hizmetleri

Zaman zaman değişen vergiler ve kur değişiklikleri nedeniyle App Store fiyatları üzerinde oynamalar yapmamız gerekiyor. Önümüzdeki 36 saat içinde aşağıdaki bölgelerde fiyat artışı uygulayacağız:

  • Meksika
  • Güney Afrika
  • Güney Kore
  • Türkiye

Güney Kore App Store fiyatlarında artık %10’luk KDV kullanılacak. Eğer Güney Kore dışından bir geliştirici iseniz, sizden aldığımız vergiyi, sizin adınıza otomatik olarak ödeyeceğiz. Eğer Güney Korede iseniz, KDV’yi kendiniz ödemekle yükümlüsünüz.

Fiyat artışından dolayı kullanıcılar, otomatik yenilenen aboneliklere tekrar üye olmak zorunda kalacak. Güney Afrika, Güney Kore ve Türkiye bu durumdan etkilenirken, Meksikalı kullanıcılar bu işlemi yapmak zorunda kalmayacak.

Kullanıcılara bu durumu açıklayan emailleri aboneliklerinin yenilenmesine kısa bir süre kala gönderip onları bu durumdan haberdar edeceğiz. Gönderdiğimiz maillerde ayrıca aboneliklerine devam etmeleri veya aboneliklerini sonlandırmaları için linkler de bulunacak.

Ayrıca 2 adet yeni düşük fiyat seçeneği de ekliyoruz. “Alternatif A” ve “Alternatif B” isimli bu seçenekler Hindistan, Endonezya, Meksika, Rusya, Güney Afrika ve Türkiyede geçerli olacak. Çin App Store’da da bu düzenlemeleri uygulama ve uygulama içi satın alımlar için düzenleyeceğiz.

Önümüzdeki 36 saat içinde “Uygulamalarım” kısmından yeni fiyatları görüp düzünleme imkanınız olacak.

Başka bir sorunuz mu var? Bağlantıya geçin.

App Store ekibi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir