Apple Büyük Değer Kaybetti

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Daha önce yapılan araştırmalar sonucunda Apple’ın 775 milyar dolarlık bir değere sahip olduğunu ve bunun dünyanın en değerli şirketi ünvanını kazandığını öğrenmiştik. Ancak son 2 haftada Apple’ın yaşadığı olaylar sonucunda büyük değerler kaybettiği açıklandı. Apple’ın bir önceki kontrollerde hisse değeri 132 dolar iken şimdi 115 dolara düştüğü söyleniyor ve bu da demek oluyor ki Apple son 2 hafta içerisinde toplam 100 milyar dolar değer kaybetmiş.

facebook müşteri hizmetleri

Apple’ın değerinin inanılmaz boyutlarda düşmesinin iki büyük sebebi var. Analistlere göre Apple’ın gelirlerinin büyük bir kısmını oluşturan iPhone’ların artık satışlarının düşmesi. (zaten Eylül’de yeni modeller çıkacak, o yüzden iPhone almak isteyenler şu an bekleyip Eylül ayındaki tanıtımı bekliyor olabilirler) Bunun dışında iPad ve Mac satışlarının istenilen seviyenin oldukça altında kalması, Apple’ın sadece iPhone’dan medet ummasına neden oluyor.

Apple’ın hisselerinin düşmesinin bir diğer sebebi ise Çinde Apple piyasasının 2 sıra birden gerileyerek 3. sıraya yerleşti. Xiaomi firması, Twitter’da paylaşarak Çin üzerindeki telefon piyasasında 1. konuma yerleştiğini açıkladı. Xiaomi %15.9 ile 1. sırada, Huawei %15.2 ile 2. sırada yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir