Apple FaceTime Kullanım Rehberi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

FaceTime Nedir?

FaceTime ile ilk olarak 2010 yılında tanıştık. FaceTime sadece Apple cihazları arasında kullanılan bir görüntülü görüşme servisidir. iPhone’lar için iPhone 4 ve daha üst modellerinde vardır. Mac, İpad ve iPhone’lar arasında rahatlıkla kullanılabilir. Görüşmelerde isteğinize göre ön ve arka kamerayı kullanabilmenizin yanı sıra, normal telefon konuşmanın içinden de tek bir dokunuş ile FaceTime’a geçiş yapabilirsiniz.

FaceTime Nasıl Ayarlanır?

FaceTime kullanmak için hiç bir uygulama indirmenize gerek yoktur, standart olarak cihazınızın içinde bulunur. Sadece aktifleştirmeniz gerekmektedir. Aktifleştirmek içinse öncelikle Ayarlar > FaceTime‘i seçin. Çıkan menüden FaceTime kısmını aktif hale getirin ve Apple Kimliğinizi Kullanın yazan yere tıklayarak Apple kimliği ve parolanızı girin. Arından Apple hesabınız ile ilişkilendirilmiş olan e-mail adresiniz ve telefon numaranız görünür.

FaceTime menüsünün hemen altında gözüken e-mail adresi ve telefon numarası diğer kullanıcıların size hangi numara ve e-mail ile ulaşabileceğini gösterir. Sol yanlarında tik olan adres ve telefonlar aktif olanlardır.

facebook müşteri hizmetleri

apple facetime ayar

FaceTime Problemleri

FaceTime Etkinleştirme

Telefonunuzda FaceTime kullanmaya çalıştığınız da Operatörünüz, FaceTime’ı etkinleştirmek için kullanılan SMS mesajlarını ücretlendirebilir.”mesajı ile karşılaşırsanız endişelenmeyin. Bu sadece tek bir kez, telefon numaranızı doğrulamak için yapılan bir işlemdir. Cihazınızn içinden Ayarlar > Mesajlar altında bulunan FaceTime seçeneğini açıp kapatmadığınız sürece bu mesaj bir daha gönderilmemektedir. Cihaznızın numaranız ile eşleştirilmesi için İngiltere’de bulunan bir numaraya sms atması için bu işlem gereklidir. Bu bir kerelik bir işlem olduğu için ve yurt dışına gönderilen sms ücretleri ise 80 ve ya 90 kuruş olduğu için bu işlemi gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

FaceTime Atkifleşmiyor

FaceTime kullanmak istediğinizde her seferinde “Etkinleştirme Bekleniyor.” mesajı ile karşılaşırsanız bunun sebebi hattınızın yurt dışı aralamalara açık olmamasıdır, yani FaceTime’i etkinleştirmek için gerekli sms gönderilemez. Bu durumda hattınızı kısa bir süreliğine yurt dışına açtırabilir ve ya numaranızı doğrulamadan FaceTime kullanmaya devam edebilirsiniz. Evet numaranızı aktifleştirme den kullanabilirsiniz fakat diğer kullanıcılar sizi telefon numaranız değil Apple kimliğiniz üzerinden arayabilirler. FaceTime Wi-Fi üzerinden de kullanılabiliyor. Operatör üzerinden ise normal konuşma ile aynı şekilde ücretlendiriliyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir