Apple, Force Touch’ı 3D Touch Yaptı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Dün akşam tanıtımı gerçekleşen yeni iPhone modelleri, bazı teknoloji meraklıların beklentilerini karşılarken bazılarının ise karşılayamadı.

Uzun süredir teknoloji dünyasındayer alan Force Touch terimi neredeyse hiç kullanılmadı. Apple ise bu teknolojiyi farklı bir şekilde isimlendirerek 3D Touch yaptı. 3D Touch ile ilgili detayları ise bu haberimizde sizlerle paylaşacağız.

3D Touch ile birlikte kullanıcı deneyimi dokunma konusunda 3. bir boyut kazanıyor. Apple’ın hazırlamış olduğu tanıtım filminde dokunmatik ekranlarda parmağımı gezdirmemiz ve ekranın üzerine dokunmamız ilk iki boyut olarak ifade edilirken, parmağımızı ekrana bastırmamız ise üçüncü boyut olarak tanımlandı.

facebook müşteri hizmetleri

3d-touch

3D Touch, ekran panelinin hemen arkasına yerleştirilen ek bir panel ile çalışıyor ve ekrandaki ufak dokunuşları rahatlıkla algılayabiliyor. Bu sayede ekranın o bölgesinde herhangi bir baskı olup olmadığını anlayabiliyor. Ayrıca cihaz içerisinde yer alan TapTic Engine ismi verilen bir parça ile kullanıcıların dokunuşlarına ufak titreşimler ile yanıt vererek bir karşılık oluşturuyor.

3D Touch özelliği, iOS 9 sürümü ile birlikte sadece iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde yer alacak. Ayrıca bu özellik şuan için iPad modellerinde kullanılmıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir