Apple Hakkında Bilinen Yanlışlar

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Dünyaca ünlü olan ve teknoloji şirketleri arasında en zengini olan Apple, Forbes’e göre para basan bir matbaa. Cihazlarının rakamsal oranı çok fazla olduğundan bu durum normal karşılanabiliyor. Özellikle mobil platformda İphone serisi cihazları ile popülerliğini korumaya ve arttırmaya devam ediyor. Fakat bazen Apple hakkında doğru sanılan yanlış bilgilerde mevcut. Ne kadarı doğru ne kadarı yanlış olan bilgiler internet ortamında dolaşmaya devam ediyor. Gelin bunlara göz atalım.

İlk Kişisel Bilgisayarı Apple Üretti

Steve Jobs, Steve Wozniak ile birlikte evlerinde bulunan garajlarında ilk Apple bilgisayarın üretmesi hikayesi doğru fakat dünyanın ilk kişisel bilgisayarı olmadığı kesin. Steve, kendi kişisel bilgisayarını geliştirmeden yıllar önce, Wozniak ve Jobs teknik birikimleri ile piyasadan bilgisayar bileşenleri satın alıp, yarım yamalak bir OEM bilgisayar ürettiler ve Steve jobs sayesinde sağlam bir pazarlama ile satışa ve seri üretime başlandı.

facebook müşteri hizmetleri

Fareyi Apple İcat Etti

Bu konuda yanlış, fareyi icat eden ilk adam İngiliz Kraliyet Denizcilik ve Bilim Enstitüsü’nde çalışan bir bilim adamı olan Ralph Benjamin olarak biliniyor. Benjamin, 1946 yılında ilk fareyi geliştirdiğinde, Jobs ve Woz ikilisi doğmamıştı bile.

İphone 7 Nasıl Olacak ?

Apple’a Virüs Bulaşmaz

Çoğu bilgisayar kullanıcısının yanlış bildiği bir konu daha, Apple’da virüs olmayacağını sana kullanıcı antivirüs programı kurmaz ve virüslerden habersiz kalır. Fakat çok az doğruluk payının bulunmasının sebebi ise Mac’ın kullanıcı sayısı windows’a göre az o yüzden virüs geliştiriciler Apple kullanıcıları az olduğundan onların bilgisayarlarına sızmak yerine Windows’u tercih ediyorlar. Dolayısıyla zamanlarını Windows veya Android için virüs yazarak harcamak onlara daha çok para kazandırıyor.

Apple Sistemler Diğer Bilgisayarlardan Daha Kolay

Bu noktada kullanım kolaylığına göre görüşler değişir diyebiliriz. Eğer uzun zamandır windows kullanıyorsanız, Mac kullanmakta zorlanacaksınız, Apple sistemine alışan kitle içinde windows‘da böyle durumlar olacaktır. Diğer yandan Linux kullanıcısı bile mac ve windows‘u beğenmediğini hatırlatalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir