Apple İlk Üç Ayda Lider

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

ComScore araştırma merkezinden 2015 yılı içim çeyrek veriler raporu geldi. Apple ABD akıllı telefon piyasasında liderliğini sürdürüyor. Ayrıca Apple farkıda açıyor diyebiliriz. Akıllı telefon pazarındaki rekabet çok sıkı bir şekilde devam ediyor. Birleşik devletler kapsamında yapılan araştırmada 2015 yılının ilk üç ayında önemli bir değişim yok.

facebook müşteri hizmetleri

Fakat Ocak-Mart sonuçları ise Apple’ın farkı açtığını gösteriyor. Şirket yüzde 42‘lik bir payı ile zirvede gözüküyor. Geçtiğimiz yıl ile karşılaştırırsak Apple yüzde 1’lik bir artış göstermiş. Şirketin en yakın takipçi Güney Koreli Samsung’da ise yüzde 1.4’luk bir pazar payı kaybı söz konusu. Apple’ın yüzde 1 artmasına karşın Samsung’un yüzde 1.4‘luk azalması farkın açılarak Apple’ın liderlik koltuğundaki yerinin de sağlamlaşmasını sağladı. Kullanıcıların Apple’a göstermiş olduğu ilginin ne derece büyük olduğu, teknoloji devinin kullanıcıların ilgisini yeni modelleri ile çekebiliyor olması; diğer firmalara göre yüksek fiyatına rağmen gerçekten büyük bir başarı diyebiliriz.

Önümüzdeki dönemlerde pazarın nasıl şekilleneceği şimdiden büyük bir merak konusu olmuş durumda. Samsung, Apple’ın liderliğini elinden alabilecek mi, çıkarttığı Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge modellerinin ilgi görmesi ile pazarda ki yerini yükseltebilecek mi, araştırma şirketlerinin yaptıkları araştırmaların verilerine bakarak detaylı bir şekilde göreceğiz. Birleşik Devletleri kapsayan araştırma sonucunda ülke pazarında ilk 3 ayda pek de büyük bir değişikliğin olmadığını hatırlatalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir