Apple ‘ın App Store’u 1.7 Milyar Doları Gördü !

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple Çin’deki iPhone satışlarının geçtiğimiz hafta yayınlanan verilerine inat büyük bir rapor yayınladı. Bu raporda Temmuz ayı içerisinde App Store satışlarının verileri de bulunuyordu.

Şirketin açıklamalarında Temmuz ayında App Store üzerinde yapılan ödemelerin tüm zamanların rekorunu kırarak 1.7 Milyar dolar aylık hacme ulaştığı belirtildi. Bu durum Çin’de iPhone’ların 3.sıraya düşmesinin ardından Apple’ın ‘Biz daha buradayız’ seslenişi gibi görünüyor.

Apple bu tarihe kadar App Store geliştiricilerine toplam 33 Milyar Dolar ödediğini açıkladı- bunun 8milyar dolarlık kısmı 2015’de ödendi. Geçtiğimiz yıl bu zamanlar ise Apple toplam ödediği tutarın 20 Milyar dolar olduğunu açıklamıştı.

Şu an App Store üzerinde 1.5 milyondan fazla oyun ve uygulama mevcut. Bu da haliyle uygulamaların kolayca parlamalarını engelliyor. Ama bu durum bile her gün yeni uygulamaların yayınlanması engellemiyor ve azalma emaresi göstermiyor.

facebook müşteri hizmetleri

appon

Çin’in mobil pazardaki hacmi ise hala göz alıcı büyüklükte. 2015’in 1.ci çeyreğinde bildirilen rapora göre Çin’de indirme sayıları tavan yapmıştı. Örnek olarak Nisan ayında App Store üzerindeki indirmelerin %30u Çin’e aitti. Bu durumda Çin, indirme sayısı bazında ABD’yi bile geçti ve durum her yıl artış gösterdi. Ülkedeki bir sürü kullanıcı iPhone seçme sebeplerini yeni büyük ekranlı modeller olduğunu ve böylece daha çok uygulama indirdiklerini belirtti.

Çin’deki kullanıcıların genel özelliklerinden birisi de büyük ekran sevdası. Cep telefonu seçimleri genelde pek en büyük modele yöneliktir. Çünkü Çin’de telefon demek yanınızda taşıdığınız bilgisayar demek, ne kadar büyük o kadar iyi.

Apple Çin’deki olumsuz gelişmelere rağmen ülkede büyük yatırımlara başvuruyor. 2013 Ekim’de 8 olan mağaza sayısını 7 ay sonra 19’a çıkardı ve 2016 ortalarına doğru ülkede toplam 40 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir