Apple Kablosuz Ağ Kuracağını Belirten Raporu Reddetti !

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Şirket kablosuz ağlar üzerine Google’ın ‘Project Fi’ benzeri bir çalışması olmadığını açıkladı. Apple Salı günü kendisi hakkında yayınlanan; Avrupa ve ABD’de kendi kablosuz ağını kuracağını öne süren raporu yalanladı.

Business Insider, isimsiz kaynaklardan edindiğini belirttiği bilgiye göre Pazartesi günü Apple’ın ‘Project Fi’ benzeri bir proje üzerine çalıştığını açıkladı. Açıklamada kullanıcılara en iyi hizmeti verebilmek için Apple’ın kablosuz projesinin kullanıcıya taşıyıcılar arasında otomatik olarak geçiş yaparken tüm veri,arama ve SMS hizmetleri için şirkete direk ödeme onayı vermesini sağladığı belirtilmişti. Business Insider’ın açıklamasına göre hizmetin yaygınlaşması için en az 5 yıl gerekiyor.

facebook müşteri hizmetleri

Fakat Apple Salı günü yaptığı açıklamada henüz kablosuz hizmetler üzerine bir araştırma yapmadıklarını belirtti. Apple basın sözcüsü herhangi bir Sanal Operatör(MVNO) üzerinde bir düşünceleri olmadığını açıkladı.

Business Insider, Apple’ın MVNO testlerini gizlice yürüttüğünü öne sürmüştü.

Projekt Fi üzerine örnek bir görüntü.
Projekt Fi üzerine örnek bir görüntü.

MVNO nedir ?

MVNO ülkemizde de Bimcell,Kartalcell,Fenercell,GSMobile,Pttcell gibi isimlerle de gördüğümüz şekilde aslında altyapısı olmayan, tüm altyapısını başka bir şirketten kiralayan sanal bir operatör demektir.

ABD’de, Apple’ın en büyük rakibi Google bir MVNO işine gireceği ‘Project Fi’yi duyurmuştu. Böylece kullanıcılar hücresel ve kablosuz hizmetler alanında bölge değiştirirken yalnızca kullandıkları verinin ücretini ödeyecekler ve internet hizmetlerinde ekstra olan ve çoğu zaman çok yüksek faturalara sebep olan bu işlemlerden kurtulacaklar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir