Apple Kullanıcıları Bu Haber Size

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple fotoğraf sınırlanmasını yepyeni bir uygulama ile çözmeye karar verdi.Apple bu iş için yapay zeka teknolojisini kullanacağını açıkladı.Apple,son zamanlarda yeni bir uygulama satın aldığını duyurmuştu.Uzak sunucu alanları yerine doğrudan cihaz üzerinde çalışan yapay bir zeka sistemi çalıştırmaya odaklı olan VocalIQ’yu uygulamasını kullanmayı hedefliyor.Ancak Cupertino şirketinin son zamanlarda yapmış olduğu tek satın aldığı Vocal IQ uygulaması değil.Apple fotoğrafları sınıflandırmak için derin öğrenme yöntemlerinden yararlanan Perceptio adlı şirkti de satın aldı.

facebook müşteri hizmetleri

apple-ikinci-ceyrek-20121

Facebook ve benzerlerinin fotoğraf sınıflandırma işini bulutta işleme yöntemleriyle gerçekleştirdiği belirtiliyor, ancak Apple’ın kullanıcı verilerini uzak sunucularda tutmamaya hevesli olduğu için bu tarz teknolojiler üzerinde çalışan şirketleri satın alması epey mantıklı gibi görünüyor. Perceptio’nun satın alınması gelecekte Fotoğraflar uygulamasının daha akıllı hâle gelmesini sağlayabilir.

Büyük teknoloji şirketleri zaman zaman küçük şirketleri satın alıp bünyelerine katıyor, onların teknolojilerinden ve patentlerinden yararlanıyor. Geçmişte Apple’ın gerçekleştirdiği satın almaların bir süre sonra çeşitli Apple ürünlerinde ve servislerinde etkisini göstermesine yabancı değiliz. Perceptio ve VocalIQ’nun satın alınmalarında da durum böyle olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir