Apple Music Türkiye Fiyatı Belli Oldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz hafta tam anlamıyla WWDC 2015 furyası vardı. Yapılan etkinlikte önemli bazı yazılımlar ve uygulamalar tanıtılmıştı. Bunlardan biri olan ve Spotify ve Tidal gibi servislere rakip olacak Apple’a ait Apple Music tanıtımı gerçekleştirilmişti. Bu yeni platform 30 haziran tarihinde tüm dünyada aktif olacak ve ücretli bir müzik dinleme servisi olacak.

Apple Music, ABD fiyatları eğer bireysel olarak abone olacaksanız 10 dolar ödemek zorundasınız fakat aile üyeliği ilede 15 dolar ödeyerek abone olabilirsiniz. Apple Music her ülkede farklı fiyatlarda olacak tabi ülkemizde de fiyatı belirlenmiş durumda. Bireysel abonelik 10 TL ve aile üyeliği ise 15 TL olarak belirlenmiş. Önümüzdeki günlerde Türkiye kullanıcılarına açılacak olan bu servis aile üyeliği ile en fazla 6 cihaz tarafından kullanılabilecek.

facebook müşteri hizmetleri

Apple Music Servisi

Apple Music sayesinde sınırsızca ve milyonlarca müziğe erişebilecek ve dinleyebileceksiniz. Bu servis Android cihazlara Sonbahar mevsiminde gelmesi beklenirken ilk üç ay ücretsiz kullanılabilecek. Ayrıca Windows PC, Mac ve İOS cihazlarda kullanılabilecek bir servis. Apple Music’in iOS cihazlarında çalışması cihazınızın en İOS sürümü en az 8.4 olması gerekecek ve İOS’un müzik uygulamasına entegre edilerek müzik dinleme işlemleriniz kolaylaştırılacak. Apple’ın bu servisinin yayın kalitesinde bahsedersek, 320kbps yerine 256 kbps bir yayın kalitesi ile kullanıcılarına geliyor. Fakat rakiplerinden Spotify premium servisinde 320 kbps ve Tidal’in yayın kalitesi ise 1411 Gbit/s olduğunu hatırlatalım. Online müzik platformunda kıyasıya bir mücadele olacak gibi duruyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir