Apple Music Türkiye’de ki Yayın Saatini Açıkladı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Emektar, önceleri Beats Music CEO’luğu yapmış şimdi ise Apple Music’in kıdemli yöneticileri kadrosunun içinde yer almış olan Ian Rogers, Apple Music‘in eser tarihini kişisel Twitter hesabı üzerinden başta takipçileri ve Apple Music meraklıları olmak üzeri gelen bir soruyu yanıtlayarak tüm dünyaya duyurdu.

iOS 8.4’le zar zor yer alan bir hayli kitleye sahip Apple Music, genel saate göre sabah 08.00’de Türkiye saatiyle ise akşam vaktine doğru saat 18.00’de çok beklenilen o yayın hayatına başlamış bulunacak. Bu şaşırtıcı bir yayınlama saati çünkü bilen bilir Apple önceleri başlangıçta işletim sistemi güncellemelerini Türkiye saatine göre sabitlenmiş olarak 20.00’da yayınlıyordu.

facebook müşteri hizmetleri

Apple’ın güncelleme saatini çok daha erken saatlere çekmesinin en önemli nedeninin Apple Music’te önemli bir mevkide yer alacak alacak Beats 1 ismindeki radyo şovunun o saatlere denk geldiği belirtiliyor. Apple Music Radyo’su lokal saatle sabah 09.00’da yayın hayatına başlamış bulunacak.

Apple’ın da bu neden dolayı bu yeni güncellemeyi bir önceki güncellemelere göre daha erken saattlere yayınlayacağı söyleniyor. iOS 8.4 işletim sistemi ile gün yüzüne çıkacak Apple Music’in iOS 9’un beta sürümünde de bulanabileceğini direk olarak söylememizde avantaj var.

Apple’ın internet yazılımları ve servislerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı sayın Eddy Cue da Apple’ın bir başka musiki özelliği iTunes Match için böyle bir mesajı yine Twitter üzerinden paylaştı. Eddy Cue, iTunes Match‘te yer alan depolanmış 25 binlik şarkının iOS 9 ile baş başa 100 bin adete çıkacağını belirtti.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir