Apple Music Yayın Kalitesi Açıklandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple, WWDC 2015 kapsamında birçok yeniliğin yanı sıra yeni müzik servisi Apple Music hizmetinide tanıtmıştı. Apple music ile ilgili detaylı haberini yapmıştık fakat bugün yeni hizmetin yayın kalitesi belirlendi. Gelen bilgilere göre endüstri standartlarının altında bir yayın yapılması bekleniyor. İlk olarak iTunes ile müzik sektörüne giriş yapan Apple şimdi ise yeni Apple Music hizmeti ile kullanıcıların müzik dinlemesini sağlayacak. Bu servis çevrimiçi olacak yani internet üzerinden müzik dinleme imkanı olacak.

facebook müşteri hizmetleri

Gelen bilgilere göre Apple Music çevrimiçi müzik dinleme servislerinin zirvesinde olamayacak. Tıpkı iTunes‘deki gibi endüstri standartı olan 320kbps yerine 256kbps bir yayın kalitesi sunacak. Online müzik dinleme platformlarından olan Tidal, 1411 gbit/s gibi bir oranda yayın kalitesi sunması ayrıca Spotify Premium servisinde 320kbps bir yayın kalitesi sunmasının ardından Apple bu devlerin arkasında kalmış gözüküyor. Buda piyasada fazla iş yapamayacağı anlamına geliyor.

İOS 9 İle İlgili Tüm Detaylar

İş yapamaması beklensede Apple kendi markasından dolayı iyi bir çıkışda yakalayabilir. Bunu şu şekilde açıklarsak başka firmaların çıkarttığı yenilikler popülerite açısından aşağılarda kalırken aynı yeniliği Apple kendi ürünlerine entegre edince bir anda o ürün piyasada tavan yapıyor diyebiliriz. Buda Apple’ın büyüklüğünü gösteriyor. Çevrimiçi müzik dinleme için yayın kalitelerinin artış göstermesinin yanısıra Apple Music servisi ile 256kbps gibi bir değerde kalması kullanıcıları şaşırtmış durumda. Son olarak WWDC 2016 etkinliğinde bu müzik servisinin yayın kalitesinin arttırılacağının beklendiğini hatırlatalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir