Apple Müzik Servisi Ücretsiz Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple WWDC etkinliği kapsamında yeni müzik servisini tanıtacağı bekleniyor. Bu servis ile ilgili Apple, ücretsiz yapması bekleniyor fakat diğer yandan küçük bir miktar ücret bekleniyor. Apple Evrensel Geliştiriciler Konferansı’ında birçok yenilikler tanıtacak ayrıca gelen iddialara göre İOS 9 ve Mac OS X 10.11 sürümünü etkinlik kapsamında tanıtması bekleniyor. Yeni müzik servisi ile ilgili ücretlendirme konusunda son zamanlarda birçok sızıntı ve haberler çıkmaya devam ederken bir yenisi Times gazetesinden geldi.

facebook müşteri hizmetleri

Apple’a ait olacak yeni müzik servisinin abonelik sistemi ile geleceği bekleniyor. Ayrıca ücret konusunda ilk 3 ay ücretsiz sunulacak ve diğer aylar için belli bir ücret ödemek gerekecek. Ayrıca İtunes tarafından müzik satışınında durması beklenirken yeni müzik servisi ile artık ücretli müzik dinleyicilerin artması bekleniyor. Diğer bir müzik servisi olan Spotify, reklamlı ve ücretsiz müzik yayınlarken Apple’ın böyle bir sistem yapmayacağı bekleniyor.

Apple bu servisi ücretli yapacak fakat Spotify gibi reklamlı ama ücretsiz bir müzik dinleme servisi olmayacak. İlk üç ay haricinde Apple müzik servisi ücretli olacak ve belli bir ücret sonrası reklamsız ve sınırsız bir müzik dinleme olanağı sağlayacak. 8 Haziran Pazartesi günü iOS 9 ve yeni OS X’le birlikte Apple Music veya Apple Beats Music isimli yeni servis yüksek ihtimalle tanıtılacak. iOS 8.4’te müzik uygulamasındaki değişikliğin başlıca sebebi etkinlik adı altında tanıtılacak yeni müzik servisinden dolayı. Ayrıca bu servis ile bazı sanatçılara yetki verilecek ve paylaşımlar yapılabilecek.

2 thoughts on “Apple Müzik Servisi Ücretsiz Geliyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir