Apple Ön Kamera Konusunda Gelişecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple kendini birçok yönden Android’den farklı tutuyor. Özellikle işletim sistemi olarak kapalı olan bu sistem oldukça güvenli. İOS 9’u Jailbreak işlemi ile özgürleştirmeye çalışan hacker gruplarıda yok değil. Fakat son zamanlarda özellikle çıkarttığı İphone 6 modeli ile oldukça büyük bir çağ atladı diyebiliriz. 1 GB RAM‘den 2’e geçişi kullanıcılar tarafından beğenildi. Popüler olan Selfie içinde ön kamera çalışmalarına başlamış durumda. Yeni çıkarttacağı modelinde ön kamera olarak flaş bulundurabilir ve 1080p video ayrıca 240fps ağır çekim gibi özellikleride barındırabilir.

facebook müşteri hizmetleri

Bu özellikler Hamza Sood isimli bir geliştirici tarafından sızdırıldı ve yeni iOS ve yeni model ile beraber ön kamera konusunda büyük gelişmeler olacağını açıklamış. Ön kamera’ya gelecek özelliklerden biri ise panaroma fotoğraflar bile çekebileceği yönünde. İddaa ettiği bu özelliklerin hepsi Apple’ın İphone 6 modelindeki ana kamera ile gerçekleştirilebiliyor. Fakat son zamanlarda Selfie çılgınlığının artması ile beraber firmalar ön kameralarına önem verirken bu furya’ya Apple’ında katılacağı düşünülüyor. Apple her noktadan gelişmiş olsa bile ön kamera konusunda birçok rakibinin arkasında kalmış diyebiliriz.

İOS 9’un ana kodlarında bu gelişimlerle alakalı bazı bulgulara raslandı. İki yıl önce çıkan İOS sürümünde parmak izi tarayıcısı kodlarına ulaşılmasının ardından bir süre sonra bu teknoloji yeni modeline getirilmişti. Şimdi ise ön kamera konusunda bu konun gelişmesi bekleniyor. Bakalım ne gibi değişiklikler kullanıcıları bekliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir