Apple Pay Avrupada Kullanıma Açılıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Teknoloji gelişmeye devam ederken insan hayatını kolaylaştırmak adına birçok yenilikler getiriliyor. Artık her işlevinizi oturduğunuz yerden bile akıllı telefonunuz ile yapabileceksiniz. Online alışveriş kullanım oranı gittikçe artmakta. Fakat bu noktadan bazı kısım kullanıcılar oldukça güvenli olduğunu belirtsede bazı kısımlar ise güvenilir olmadığını belirtiyor. Tıpkı diğer sistemler gibi Apple’ında geliştirdiği ödeme sistemi olan Apple Pay, Amerika’nın ardından diğer avrupa üklelerinde de kullanıma açılıyor. Peki Apple Pay nedir ? nasıl çalışır ve sistemi kullanmak için işlem yapmanız gerekiyormu detaylı bir şekilde anlattık.

facebook müşteri hizmetleri

Apple’ın geliştirdiği ödeme sistemi WWDC 15 etkinliğinde tanıtılan akıllı saate’de entegre edilmiş durumda. Apple Pay sayesinde insanlar kolay alışveriş yapabilecek ve güvenli bir ödeme yöntemi olacak. Yeni ödeme sistemi sadece Amerika Birleşik Devletleri‘nde kullanılıyordu fakat şimdi tüm Avrupa ülkelerinde kullanıma açılıyor. Apple Pay ile ödeme yapabilmek için Visa marka kredi veya banka ve ön ödemeli kart sahibi iseniz bu ödeme sisteminden yararlanabilirsiniz. Avrupa üzerinde 2.6 milyon yerde temassız bir şekilde satış işlemi yapılabilecek. Ayrıca Mobil ödeme sistemlerinde Apple Pay ile daha kolay ve güvenli bir şekilde ödeme gerçekleştirebileceksiniz.

Apple Watch Türkiye Fiyatı

Güvenlik konusunda Apple Pay‘da kullanacağınız kart bilgileriniz cihaz üzerinde saklı kalıyor. Kart’ın asıl bilgileri yerine her kişiye ait özelleştirilmiş bir rakamsal şifre ile cihaza kaydediliyor ve bu şekilde ödeme yapabiliyorsunuz. Bu sistemde ayrıca Visa şifreleme ve CHIP & PIN teknolojileri kullanılarak güvenlik bir kat daha arttırılıyor.

Apple Pay Destekleyen Bankalar

Yeni sisteme katılan tüm bankalar ; Bank of Scotland, Coutts, First Direct, Halifax, HSBC, Lloyds, M&S Bank, MBNA, Nationwide, NatWest, Royal Bank of Scotland, Santander, TSB ve Ulster Bank yer alıyor. Ayrıca bu yeni ödeme sistemini şuan için destekleyen cihaz modelleri ise ; iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air 2 ve iPad mini 3.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir