Apple Su Geçirmezlik Patenti Alıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple’dan bir yenilik daha ufukta göründü.

Son zamanlarda özellikle Sony ile başlayan elektronik cihazların suya ve toza karşı dayanıklılıkları bu gidişle standart olabilir. Sony Xperia Z2 ve Z3 modellerindeki suya ve toz karşı dayanıklılık daha sonra başka markalar tarafından başka mobil cihazlar için kullanıldı. Samsung Galaxy S6’da ise bu özellikten son dakika da vazgeçildi.

Fakat dikkat edilmesi gereken nokta cihazların “suyun altına kullanımı” yapılmayacağı. Yani suya karşı dayanıklılık sadece bir kaza durumunda eğer cihazınız ıslanırsa buna karşı hemen bozulmaması için dayanmasını temsil ediyor. Yoksa su altında resim çekmek herkesin hayali olsa da teknoloji daha çok gelişmeden bu pek imkanlı gözükmüyor.

facebook müşteri hizmetleri

Son alınan habere göre Apple su geçirmezlik patenti için başvuru yaptı.

Apple Su Geçirmezlik Patenti

Apple’ın Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi (USPTO)’ya yaptığı başvuru sonucunda elde edilen sızıntı haber ile firmanın 1 ile 10 mikron arasındaki su kalınlığı için, suyu itecek ve tutmayacak bir katman ile elektronik devreleri kaplayarak su geçirmezliği elde edeceği zannediliyor.

Bu patent başvurusuna rağmen su geçirmez özelliğin hangi cihazda kullanacağı bilinmiyor. Yine de en büyük beklenti Apple’in bu akşam tanıtımını yapacağı Apple Watch modelinde bu teknolojiyi kullanacağı yönünde.

Yine de bir kere yerine oturduğunda suya dayanıklılığın iPad, iPhone ve iPod’lar için de kullanılacağı zannediliyor.

Bu arada HTC One E9’dan İlk Görüntüler! ve Xiaomi mi5 Özellikleri Nasıl Olacak yazılarımız da ilginizi çekebilir.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir