Apple, Televizyon Kumandalarına Touch ID Getirmek İstiyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple, açıkladığı yeni patent satın alma işlemine göre Apple TV için uzaktan kumandanıza Touch ID sistemini getirecek bir teknoloji üzerine çalışıyor. Aynı teknolojiyi ilerleyen dönemlerde farklı firmaların televizyonları için uzaktan kumandalara getirmek isteyen Apple, kişiselleştirilmiş kanal kontrolü ile kullanıcıların deneyimini geliştirmeyi hedefliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Her aile bireyin farklı Touch ID ile giriş yapacağı uzaktan kumanda ile kişiye ait en çok izlenilen kanallar ve içerik önerisinin sunulması hedefleniyor. Büyük ihtimalle babanız koltuğa oturduğunda haber, spor kanalları gibi içerikler gösterilirken anneniz uzaktan kumandayı kullandığına evlilik ve yemek programları açılıyor olacak.

Oldukça güzel bir proje olarak karşımıza çıkan Touch ID ile uzaktan kumadan ve TV yöntemi ile ilgili firma tarafından açıklanan çok fazla bilgi olmasa da gelecek seneye kadar bu teknolojinin ilk örneklerini başta Apple TV olmak üzere farklı televizyon üretici markalarında da görmeye başlayacağımızı umuyoruz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir