Apple Watch 8 GB Dahili Hafızayla Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple’ın ilk akıllı saati olan Apple Watch Eylül ayında duyurulmuştu. Akıllı saatin özellikleri hakkında bir çok spekülasyon gündeme gelmiş olsa da Apple sessizliğini bozmamıştı. Apple Watch’ın 8 GB dahili hafızaya sahip olduğu iddiası da geçtiğimiz haftalarda gündeme gelmişti. Dün akşam “Saatler İleri” adlı bir etkinlik düzenlendi,  Apple bu etkinlikte akıllı saatinde 8 GB dahili hafıza bulunduracağını doğruladı.

Apple 8 GB dahili hafıza özelliğini eklemiş olsa bile kullanıcılara kısıtlamalarda bulundu. Apple Watch kullanacak olan kullanıcılar sadece 2 GB’lık kısmını şarkılarına ayırabilecekler. Fotoğraflar için ayrılan alan ise 75 MB ile sınırlanmış.

facebook müşteri hizmetleri

Apple Watch kullanıcıları dilediği zaman ve dilediği yerde yanında iPhone bulundurmadan müziklere ve fotoğraflara erişebilecek. Apple Watch sahipleri koşuya çıktıklarında yanlarına iPhone’larını almadan, akıllı saatin hafızasına yükledikleri şarkıları dinleyebilecek.

2 GB’lık bir alana orta kalitede yaklaşık 200 şarkı yüklenebilecek.. Ancak iPhone ile eşleştiği zaman akıllı telefona yüklü bulunan tüm şarkılar Bluetooth aracılığıyla Apple Watch üzerinden dinlenebilecek. Şarkıların eş zamanlaması ise iOS 8.2 ile birlikte gelen Apple Watch eşlik uygulamasıyla sağlanıyor.

Fotoğraflar için belirlenen 75 MB’lık limit kulağa oldukça düşük gelse de, şirket Apple Watch’ta sadece favori fotoğrafların saklanmasını istediğini açıkça vurguluyor. Apple Watch’ta saklanan fotoğraflar cihazın ekranına uygun olarak yeniden düzenleniyor ve boyutları da küçültülüyor. Kullanıcıların 75 MB’lık alana yaklaşık 100 fotoğraf yükleyebilmesi öngörülüyor.

Ayrıca, Apple Watch Reserve Strap Kayışı ve Apple Watch – Microsoft Band Karşılaştırması yazılarımız da ilginizi çekebilir.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir