Apple Watch Batarya Performansı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bu yazımızda Apple Watch batarya özellikleri konusuna yer vereceğiz. Apple akıllı saatini her gece şarh edilmesini öneriyor. Fakat tasaruf yapmak için cihazınızı Power Reverse / Güç koruma moduna alırsanız, %10 gibi bir rakam olarak tasarruf etmiş olacaksınız. Buda demek oluyorki tam bir şarj ile 2 gün geçirebileceksiniz. Eğer sadece saat özelliğini kullanmak isterseniz cihaz daha uzun yani 72 saat‘e kadar dayanabiliyor. Apple Watch, arkasına mantetik bir disk yerleştirerek uzun kablolu USB kablosunu güç kaynağına takarak şarj işlemine başlayabilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Apple Watch kutu içeriğinden USB adaptör çıkıyor ve zaten telefonunuda şarj etmek zorunluluğu olduğu için Apple bu konuda çift USB port’a sahip bir adaptör çıkarmış. Ayrıca İphone cihazınızı daha az kullanacaksınız ve cebinizde kalarak batarya ömrü uzayacak. Handikap olarak ise fakat iPhone – Apple Watch arasındaki Bluetooth bağlantısı da doğal olarak batarya süresini kısaltacak.

Apple akıllı saat hakkında açıkladığı rakamlara göre müzik çalma ve antreman uygulamalarında 6.5 saate kadar, güç koruma modunda 72 saate kadar, saat testinde ise 48 saate kadar açık kalabiliyor. Ayrıca şarj sürelerinden bahsedersek, 1.5 saatte yüzde 80, tam şarj ise 2.5 saate doluyor. Ayrıca Apple watch’ın diğer özelliklerinden bahsedersek, kalp ritminizi ölçüyor, GPS bilgilerinizi gösteriyor ve  geçtiğimiz günlerde ilk güncellemesini alan akıllı saat, bu güncelleme ile Türkçe dil desteğide getirildi. Bakalım güncelleştirmeler ile akıllı saatin batarya performansında değişiklikler olacakmı göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir