Apple Watch Dövmeli Kolda Çalışmıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Hem Apple Watch almayı, hem de tüm kolunuza dövme yaptırmayı düşünüyorsanız bu düşüncenizi tekrar gözden geçirmenizde yarar var, çünkü Apple Watch dövmeli kolda çalışmıyor. Tam anlamıyla çalışmayı durdurmuyor tabii ki ama tüm görevlerini %100 yerine getiremiyor.

Cihazın satışa çıkmasından birkaç gün sonra Reddit, Twitter ve diğer sosyal medya ağlarından kullanıcılar Apple Watch‘un dövmeli yüzeyde bağlantıyı kaybettiği ve yanlış kalp atış değerleri kaydettiğini belirtmeye başladı.

facebook müşteri hizmetleri

Skype Apple Watch Desteği Geldi

Özellikle mavi, siyah ve kırmızı renkli dövmelerde bu sorunun çıksa da daha açık tonlu dövmelerde bu sorun “daha az” görülüyor. Koyu renkli dövmeler cihazın bağlantı noktasında yer alan yeşil LED ışıkların deri yoluyla ölçtüğü kalp atış hızı gibi verileri okumasını engelliyor ve bu sebeple bu sistemde çalışan egzersiz uygulamalarında hata veriyor. Apple Watch‘un bilek algılama özelliği de bu yüzden sürekli parola istiyor.

Daha önce belirttiğimiz gibi daha açık tonlu dövmelerde bu sorunu daha az yaşayan Apple Watch‘un şimdilik dövmesiz kollarda bir sorun çıkardığı henüz kayıtlara geçmedi, bu saatten sonra da böyle bir sorunun çıkacağını sanmıyoruz. Kullanıcılar ise Apple‘ın yeni Watch modellerinde bu konuya daha dikkatli yaklaşması ya da bir güncelleme ile bu sorunun çözülmesini bekliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir