Apple Watch Güncellemede Hata Oluştu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple’a ait ilk akıllı saat olan Apple Watch ilk güncellemesini aldı. Fakat yeni gelen Apple Watch güncellemesine göre bazı hatalar mevcut. Akıllı saat ilk olarak bizlere Spring Forward etkinliği ile tanıtılmıştı. Apple Watch’ın yazılımsal olarak özellikleri ve işlevleri geliştirilmesi adına Apple çalışmalar yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ilk güncellemesini alan akıllı saat, bu güncelleme ile Türkçe dil desteğide getirildi. Fakat bugün bu güncellemede önemli hataların olduğu bazı durumlar paylaşıldı. Apple Watch‘ın özelliklerinden olan kalp ritmi ölçmesi yanlış aralıklar ile yapıldığı tespit edildi.

facebook müşteri hizmetleri

Watch’ın özelliklerinden biri olan kalp ritmini ölçme normalde 10 dakika aralıklar ile ölçülüyor fakat bir kullanıcının hata görseli paylaşmasından ardından görselde gözüken hata, Apple watch güncelleme öncesi 10 dakika aralıklar ile ölçerken güncellemeden sonra zamanda farklı aralıklar olmuş.

Apple Watch Mesaj Yetenekleri

Apple yazılımsal geliştirmelere devam ederken, sonraki güncelleme ile bu hataların düzeltileceği düşünülüyor. Apple’dan resmi olarak hata konusu üzerine açıklama yapılmamış. Önümüzdeki güncelleme ile hata düzeltmelerinden harici, cihaz üzerinde bazı yenilikler ve değişiklikler bekleniyor.

Akıllı saatin bazı özellikleri ise 6 farklı kayışı ve iki farklı ekran ölçüsüyle kullanıcılara sunulacak olan Apple Watch’un arkasındaki minik LED‘ler, kalp ritminizi okuyor. GPS bilgisi ise telefonunuzdan alınıyor. Ayrıca pembe, mavi ve beyaz olmak üzere farklı renk modellerine sahip olan Apple Watch için ‘Bugüne dek geliştirdiğimiz en kişisel cihaz’ tanımını kullanan Tim Cook, koluna da cihazın beyaz renkli modelini takarak Apple Watch‘u tanıttı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir