Apple Watch Mesaj Yetenekleri

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple’ın akıllı saati olan Apple Watch üzerine bazı yeteneklerden bahsedeceğiz. Apple Watch yenilikleri arasında gelişmiş yol güncellemesi, uyku takibi ve diğer sağlık uygulamaları. Saydığımız bazı özelliklerin gelişim aşamasında olduğunu, ve 2015 yılı içerisinde tamamlanması bekleniyor. Diğer yandan Apple Watch üzerinde yoğunlaşılan diğer konu ise ‘Saatimi Bul‘ özelliği. Bu özellik sayesinde saatinizi takip edebilecek ve uzaktan kitleyebileceksiniz. Ayrıca Apple Watch’ın mesajlaşma yeteneklerinden bahsedersek, ekran klavyesinden mesaj gönderebilme, multimedya izleyip dinleyebilme, gelen mesajları okuyabilme.

facebook müşteri hizmetleri

Apple Watch üzerinden mesaj yazabilmek için sağ kısımda bulunan Digital Crown ayar düğmesini döndürerek üzerine bastığınız zaman önünüze bir liste geliyor ve bu listeden kişi seçebiliyorsunuz. Ayrıca ekranda bulunan mikrofon simgesine basarak konuşarak, konuştuklarınızı yazılı bir hale çevirebilirsiniz. Çevirme işlemlerinin oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Diğer yandan direkt olarak sesli bir mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca Apple Watch üzerinde Dijital dokunuş adında güzel bir özellik bulunuyor. Bu özellik sayesinde mesajınızı ekrana çizerek gönderiyorsunuz.

Ayrıca iki parmağınız ile ekranda kısa bir süre bastırıp karşı tarafa kalp ritminizide gönderebilirsiniz. Ayrıca ekrana dokunup arkadaşınıza aynı dokunuşu birkaç saniye sonra hissettirme imkanınız var. Diğer yandan karşı tarafa mesaj atarken elimizde olası cevapları sunan bir hazır liste var, ya da cihaz önceki mesajın içeriğinden çıkarabildiği seçenekleri algılarsa, bunları seçme imkanımız doğuyor. Bakalım ileride çıkacak akıllı saatlerdeki özellikler ne kadar gelişecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir