Apple Watch Reserve Strap Kayışı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bu akşam tanıtımı yapılacak olan Apple Watch kullanım süresi ile bekleyenleri hayal kırıklığına uğratıyor. Şarjının iki güne bile ulaşamayacak olması büyük bir eksi olarak gözüktü.

Bu durumda Apple’in şarj sorununa artık ciddi bir şekilde çözüm bulmasını her ne kadar içten içe istesek te böyle bir çözüm ne kadar sürede gelir emin değiliz.

iPhone şarjlarının çabuk bitmesi problemi de, kendiliğinden şarjı kılıflar ile çözümlenirken Apple Watch için de şimdilik aynı çözüme gidecek gibi gözüküyor.

Reserve Strap isimli proje ise Apple Watch için şimdilik bu problemi çözecek gibi gözüküyor. Özel kayış tasarımı ise Apple Watch için düşünülen ilk bataryalı kayış. Kayışın her iki kısmında da 400mAh gücü ile lityum polimer hücrelerin bulunacağı kayışta, orta kısımda Apple Watch için tasarlanan yuva MegaSafe gibi manyetik indüktif şarj teknolojisi ile çalışıyor. Yani Aplle Watch yuvasına oturduktan sonta şarj etme işlemi başlıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Bu kayışın sağlayacağı gücün ise Apple Watch’in sahip olduğu batarya değerinin %125 oranında üzerinde olduğunu da ayrıca belirtelim. Yani Reserve Strap sayesinde Applw Watch kullanım süresi iki güne kadar dayanabilecek.

Kayışta şarj için her hangi bir kablo bağlantısı da bulunmuyor.

Reserve Strap görünüşte Apple Watch batarya problemini çözüyor olsa da kendisi de büyük bir dezavantaja sahip. Bu da fiyatı oluyor. Ön siparişi başlamış olan Reserve Strap’in fiyatı ise 250 dolar. Apple Watch fiyatının 350 dolar olacağı düşünüldüğünde neredeyse saatin kendi parası kadar bir ücret ile şarj süresinin bir gün arttırılması fikri pek çekici gelmiyor.

Ayrıca belirtelim ki Reserve Strap tam anlamı ile piyasaya çıkmış bir ürün değil. Kickstarter projesi ile yeterli bağış toplanarak seri üretime geçmesi belki fiyatında bir değişim yapabilir.

Şimdlik Apple Watch kullanıcıları her gece şarj rutini ile karşılaşacak gibi gözüküyor.

Bu arada Apple Su Geçirmezlik Patenti Alıyor ve Ubuntu Statik IP Adresi Nasıl Ayarlanır? yazılarımız da ilginizi çekebilir.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir