Apple Yeni bir WatchKit Yazılım Paketi Çıkardı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple, geliştiriciler için iOS 8.2‘ye yönelik bir akıllı saat uygulama paketi yayınladı. The WatchKit, videolu anlatımlarla akıllı saatler için nasıl uygulama yapılabileceğini anlatıyor.

Paketin içindeki araçları indirebilmek için kayıtlı geliştiricilerden olmanız gerekiyor, fakat herkes uygulama yönetmelerini okuyabilir, bunun için kayıt olmaya gerek yok. Piyasada iki adet Apple Watch olduğunu unutmamak önemli. Çünkü iki saatin çözünürlükleri, bazı özellikleri farklı. Uygulamayı hazırlarken bunlara dikkat etmek gerekiyor.

facebook müşteri hizmetleri

Yönergelerde geliştiriciler için uygulamanın görüntüsü ve bildirimleri ile ilgili detaylı bilgiler var. Şöyle düşünelim, sonuçta saatin ekranı kısıtlı, belli bir boyu ve eni var. Bu yüzden bildirimlerin ve uygulamanın çok iyi tasarlanıp kullanıcıya daha rahat bur kullanım sunması gerekiyor.

Son olarak WatchKit’in içinde wigdet konusu da önemli bir yer kaplıyor. Apple, geliştiricilere hazırlanacak wigdet’ların daha çok görsel içeriğe sahip olmalarını öneriyor, yazılı içerik saat için uygun olmayabilir. Örneğin, bir hava durumu wigdet’ı ağırlıklı olarak görsel içeriğe sahiptir. Bu tarz wigdet’lar daha kullanışlı olacaktır.

Eğer uygulama geliştirmeye meraklıysanız yorumlarınızı ve tecrübelerinizi bizimle paylaşın.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir