Apple’dan Avrupa’da 14 Günlük İade Süresi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bildiğiniz gibi çevrimiçi bir uygulama veya bir servis satın alınması artık çok kolay fakat bunların iadesi de aynı derecede zorlaşmış durumda. Apple kullanıcılarının hatalı uygulama, hizmet veya servis alımlarında iade işlemi gerçekleştirmesi için Apple müşteri hizmetleri ile iletişime geçmesi gerekmekte. Apple’ın şu ana kadar zaten bu hizmetlerle ilgili herhangi bir problemi yoktu ancak özellikle Avrupa’da ikamet eden kullanıcılar için bu işlem daha da kolaylaşacak.

:: Apple Pay Avrupa’ya ve Türkiye’ye Geliyor

facebook müşteri hizmetleri

Hali hazırda Almanya, İtalya, Fransa ve İngiltere gibi gelişmiş ülkelerde iTunes‘un son sürümünde değişime uğrayan kullanıcı hakları sözleşmesi göz dolduruyor. Bu sözleşmeye eklenen yeni madde ile artık kullanıcılar, herhangi bir gerekçe sunmakta zorunda olmadan iTunes‘dan ve Appstore‘dan satın aldıkları ürün veya hizmetleri 14 gün içerisinde iade edebilme haklarına sahip. Fakat hediye olarak geçen ürünler gönderiminde yaşanan sıkıntılar bu maddeye eklenmemiş durumda.

Apple müşterisinden gelen iptal veya iade bildiriminden sonra Apple 14 gün içerisinde tahsil edilmiş ücreti geri iade etmesi gerekiyor. İsteyen bazı kullanıcılar “Sorun Bildir” seçeneği ile Apple Avrupa merkezine açıklamalı bir şekilde iade isteğini sunabilecekler, bazı kullanıcılar da eskiden olduğu gibi iTunes Destek birimine ulaşarak geri ürün veya hizmet iadesini isteyebilecekler. Hiç şüphesiz göze çarpan en önemli şeylerden biri; bu sistemin ABD’den önce Avrupa’da hayata geçmesinin, Apple şirketinin Avrupa Birliği’nin çok sıkı tüketici hakları kurallarına uymak zorunda olduğu.

:: Apple 2014’ün En İyilerini Seçti

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir