Apple’dan Yeni Bir App Store Rekoru

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple’ın duyurusunda yayınlanan App Store istatistiklerine göre, 2015 yılının ilk gününde yeni bir rekor kırıldı.

Apple tarafından yayınlanan duyuruda, 2015 yılının ilk haftasında App Store üzerinden yapılan satışların rakamları paylaşıldı. Yeni yılın ilk gününde App Store en yüksek satış rakamına ulaşmayı başararak, yeni bir rekor kırdı.

Yayınlanan rakamlara göre, Ocak ayının ilk haftasında, dünya çapındaki kullanıcıların uygulamalara ve uygulama içi satın alımlara yaklaşık yarım milyar dolar civarında bir harcama yaptığı görülüyor. Bu sayede App Store, haftalık harcama alanında yeni bir rekor kırmış oluyor. 1 Ocak 2015 tarihinde ise, App Store’un şimdiye kadar yaptığı en büyük satış miktarı gerçekleştirilerek, yeni bir günlük rekor kırılmış oluyor.

facebook müşteri hizmetleri

Açıklanan diğer rakamlar arasında ise, App Store’un 2014 yılında, yalnızca geliştiricilere 10 milyar dolar kazandırdığı söyleniyor. Bugüne kadar geliştiricilere, toplamda 25 milyar dolar kazandırılmış.

apple red

Popüler uygulamaların katılımıyla AIDS ile mücadele kampanyası için gerçekleştirilen (RED) organizasyonuna yılbaşında 20 milyon dolar daha bağışladığı açıklandı. Toplam bağış miktarının 100 milyon doları geçtiği belirtiliyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir