Apple’dan Yeni Patent

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bilindiği üzere Apple, patentler almaya doymuyor. Sürekli yenilik için çabalayan şirket, değişik çalışmaları bir çok sektörde yenilikçi patentler alması ile birlikte neredeyse her yerde artık Apple ismini görür olduk. Bu seferki patent Apple’ın göz bebeği olan iPhonelar ile alakalı diyebiliriz. İlgi çekici diyebileceğimiz bir patentin sahibi olan Amerikalı şirket, şimdi bunlar arasına bir yenisini daha eklemiş durumda. Buna göre Apple, Birleşik Milletler Marka ve Patent şirketinden yüz tanımaya dayalı sisteme ait bir patenti daha edindi.

facebook müşteri hizmetleri

Ancak bahsi geçen bu “yüz tanıma” sistemi, tahmin edilebileceği gibi güvenlik sistemleri için geliştirilen sistemden biraz daha farklı. Apple’ın bu sistemi tamamen sosyal hayatı ilgilendiriyor. Peki, bu patent ne işe yarayacak?

Apple, bu patent ile birlikte iPhone cihazımızda çektiğimiz fotoğraflardaki tüm yüzleri analiz edip rehberimizdeki insanlarla eşleştirebilecek. Bir nevi Facebook ağında olduğu gibi fotoğraflarda yüzleri tanıyıp etiketleme önerisi yapması gibi değerlendirebiliriz. Bunu şimdi ise herhangi bir sosyal platformlarda paylaşmadan direk fotoğrafın kendi içinde yapabileceğiz. Bunun yanında telefon otomatik olarak fotoğrafta yüzü olan kişilerle direk olarak basit bir şekilde paylaşma kısa yolları sunuyor bize.

Eğer bu patent yakında tanıtılacak olan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus cihazlarda uygulanabilir halde olursa güzel bir yenilik olabilir diye düşünüyoruz. Otomatik etiketleme gibi düşünebileceğimiz bu sistem ile birlikte telefon neredeyse rehberimizde olan herkesi tek tek tanıyabilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir