AppStore Uygulamalarına Artık Ücretsiz Demeyecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

AppStore üzerinde yapılan son değişiklik, Türkiye’de “Ücretsiz” olarak geçen “Free” düğmesinin değiştirilerek “İndir” – “Get” haline getirilmesi oldu.

Özellikle bu yıl daha da fazla konuşulmaya başlanan, “ücretsiz” olarak geçtiği halde uygulama içi satın alma opsiyonları koymanın tüketiciyi kandırmaya yönelik bir hareket olduğu tartışmalarından dolay bu tip bir uygulamaya gidiliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Apple daha önce bu konu üzerinde, Avrupa ve Birleşik Devletler‘den gelen şikayetler ile karşılaşmıştı. Özellikle çocukları hedef alan uygulamaların yarattığı yanlış anlaşılmalar sorun yaratmıştı.

Daha önce Android, Avrupa Birliği Komisyonu tarafından yapılan baskılar sebebiyle Avrupa Birliği ülkelerinde “ücretsiz” etiketini kaldırmıştı. Apple ise daha genel bir değişiklik yaparak, uygulama içi satın alım konusunda bir ayrıntıya girmeyip, tüm ücretsiz indirilebilen uygulamalara “Get” düğmesi ile indirme seçeneğini ekledi. Ücretli uygulamalar ise halihazırda fiyat etiketlerinin bulunduğu düğmeler aracılığı ile elde edilebiliyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir