Artık Mirasınıza Profilinizi de Ekleyebilirsiniz

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Evet sevgili okuyucular, müjdemi isterim. Facebook 1,19 milyar kullanıcısının “Biz ölünce hesabımıza ne olacak!” feryadını duymuş olacak ki, bundan böyle Facebook hesaplarımızı biz ölünce başka bir kullanıcıya miras bırakabilmemiz için yeni bir özellik eklemiş.

Şaka bir yana, böyle bir özellik gerçekten var ve kullanıma açılmış vaziyette. Daha önce de buna benzer bir uygulama vardı Facebook’ta, kaybettiğiniz yakınınızın profilinin anıtlaşması için Facebook ile iletişime geçiliyordu. Eğer yetkili kişiler kaybınızın gerçekliğini tespit edebilirse de kaybedilen kişinin hesabı değiştirilemeyecek şekilde dondurulup, isminin üzerine “Anısına” yazılıyordu. Bu kişi ile Facebook üzerinden artık hiçbir şekilde etkileşime geçemiyordunuz.

facebook müşteri hizmetleri

Miras Sistemi Nasıl İşleyecek?

Yeni güncelleme ile gelen miras sistemi ile, gizlilik ayarlarından erişilebilen bir anlaşma ile siz öldükten sonra profilinizi devralması için başka bir kullanıcıyı mirasçı olarak atayabiliyorsunuz. Profilinizi devralan kişi sizin adınıza yazı paylaşabiliyor, profil ve kapak fotoğraflarınızı değiştirebiliyor ve arkadaşlık isteklerini onaylayabiliyor. Ancak ne sizin adınıza mesaj yollayabiliyor, ne de eski mesajlarınızı görebiliyor.

Özellik henüz sadece A.B.D.’de kullanılabiliyor fakat kısa süre içerisinde tüm dünyadan erişilebilecek.

Bana sorarsanız çok da gerekli olmayan bu özellik, çok da hoş olmayan durumlara sebep olabilir. Sonuçta yaşamınızın son anlarından önce kiminle papaz olacağınız hiç belli olmaz. Yine de bu sistem Türkiye’ye geldiğinde profilimi ağabeyime bırakır, “Burada wifi varmış lan.” gibi paylaşımlar yapması için O’na tembih ederdim.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir