Artık Twitter Da Videoları Otomatik Oynatacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sosyal medyanın kanseri sonunda Twitter‘ı da vurdu. Facebook, Instagram ve Vine gibi sosyal paylaşım platformlarında yer alan ve insanların pek hoşuna gitmeyen “otomatik oynatma” özelliği, Twitter‘a da geliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Şimdilik sadece web ve iOS üzerinden hayata geçirilen bu özellikle beraber Twitter zaman akışına düşen video, GIF ve Vine’ları kullanıcının isteğine başvurmadan “sessiz olarak” oynatabilecek. Eğer video ilginizi çektiyse de tıpkı Facebook, Vine ve Instagram’da olduğu gibi videoya bir kez tıklayarak sesi açabileceksiniz. Ekran yatay durumdayken ise videoların geniş ekranda görüntülenmesi ve sesin otomatik olarak açılması sağlanacak.

Gerekli gereksiz tüm videoların otomatik olarak oynatılması, özellikle mobil kullanıcıların internet paketlerini olumsuz etkileyebilir. Herhangi bir sıkıntı yaşamamak için, Twitter’ın Ayarlar kısmından bu özelliği pasif duruma getirerek videoların otomatik olarak oynatılmasını durdurabilirsiniz. Dilerseniz de sadece WiFi bağlantısı için otomatik oynatmaya izin verebilirsiniz.

Twitter yetkilileri yakın bir zamanda Android platformu için de aynı özelliğin aktif olacağını duyurdu.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir