Artık Uçaklarda Cep Telefonu Kullanılabilecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu uçaklarda cep telefonu kullanılması için 4 şirkete yetki verdi.

Uçaklarda eskilerden beri telefon yasaktır ve bilmeyen yoktur,telefonlar sayesinde bir çok uçak düşmüştür ve kaza yapmıştır, artık bu dertten BTK sizi kurtarmaya geldi böylece işlerinizi veya özel işlerinizi aksatmanıza neden olmayacaktır.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), hava taşıtlarında telefon kullanılması için yetkilendirdiği 4 işletmeyi yetkilendirdi. Buna göre Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden (SHGM) alınacak izinler sayesinde söz konusu olan hizmetin hayatımıza girmiş olacak. Bu yetki, Türk hava sahasında 6 bin metrenin üstündeki irtifada, belirlenecek frekans bandında hava taşıtlarında mobil telefon hizmetinin sunulmasını kapsıyor.

facebook müşteri hizmetleri

1437854237_img20150725225204

Türkiye’de kayıtlı olmayan hava araçları için kurulacak ve işletilecek olan mobil telefon sistemi, Türk hava sahasında kullanımı ilgili konuya getirilen kurallara uyması şartıyla görevlendirileceklerdir.Fakat söz konusu sistemleri işletenler, hava taşıtının kayıtlı olduğu ülkeden GSM 1800 mobil telefon sisteminin kurulumuna ve işletimine yönelik gerekli izni almakla yükümlü olacak.

Bu hizmetin verilebilmesi için havayolu şirketlerinin, SHGM tarafından onaylanan uçaklara mobil telefon hizmet modifikasyonu yapılacak. Bu modifikasyonun bulunmadığı uçaklarda yolcular bu hizmetten faydalanamayacak.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir