Artık Youtube Kanalınızın URL Adresini Değiştirebilirsiniz

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Eğer YouTube üzerinde yayın yaptığınız bir kanalınız varsa ve isminden memnun değilseniz ne yaparsınız? Yeni bir kanal açarak takipçilerinizi kaybetmek istemiyor ama kanalın ismini de değiştirmek istiyorsanız YouTube‘un yeni uygulamasını sizin için demektir.

Bu hafta itibariyle 500 ve üzerinde takipçisi olan YouTube kanallarına, kanallarının URL adresini kendi markalarına daha uygun bir şekilde özelleştirme imkanı getirildi. Bu sayede kanal içeriğinizi daha açık belli edebilir ve aramalarda dikkat çekme şansınızı arttırabilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

YouTube_URLs-thumb-enUS-730x665

Yeni uyguluma aile istediğiniz bir URL sahibi olamıyorsunuz. YouTube size kullanıcı adınız, kanal isminiz ve (varsa) Youtube’a bağladığınız web sitenize göre adres önerileri sunuyor.

500 ve üzeri takipçi URL değiştirmek için tek gereklilik değil. Kurduğunuz kanalın 30 günden daha uzun süredir yayında olması gerekiyor. Ayrıca kanalınızın özel bir ikonu ve resmi olması da istenen özellikler arasında. Ayrıca bir kez URL seçimi yaptıktan sonra bir daha değiştirme imkanınız olmayacak. Bu yüzden doğru seçimi yaptığınıza emin olun.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir