Asus HTC’yi Satın Alacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon piyasasında özellikle Zenfone serisi ile iyi bir çıkış yakalayan Asus’tan yeni haberler var. Piyasada orta segment cihazları ve üst seviye cihazlarınıda uygun fiyata süren Asus, hem donanımsal hemde tasarım açısından modellerinde iyi işler çıkarmış durumda. Bunun aksine M8 modeli biraz olsun beğenilsede One M9 modelinde eski modeline göre fark bulunmaması kullanıcıların eleştirisine maruz bıraktı. Özellikle HTC Akıllı telefon piyasasında şuan zor dönemler geçiriyor. MWC 15 etkinliğinde One M9 tanıtılmıştı ve tasarım açısından iyi gözüksüde Snapdragon 810 kullanması ısınma nedenlerinden dolayı rakipleri arasında geride kalmıştı.

facebook müşteri hizmetleri

HTC firmasının raporlarına göre aylara göre gidişatta kötü olduğundan ve gittikçe kötüleştiğinden dolayı firma bazı çözümler arayışında. Gün geçtikçe HTC ‘nin marka değeride düşmeye devam ediyor. Bu noktada yeni bir haber çıktı ve HTC firmasına bir alıcı çıktı. Bazı kaynaklara göre ilk olarak PC üreticisi olan ve son dönemlerde akıllı telefon piyasasına hızlı bir giriş yapan Asıs firması HTC’yi satın alma yolunda bazı hesaplamalara başlamış durumda.

Asus, HTC’nin patent, Ar&Ge ve bilgilerine erişmek için satın alma durumuna geldi. Ayrıca Asus’un finans yöneticisi satın alma işlemleri için yönetim kurulu ile bazı görüşmelerin başlandığını söylendi. Zenfone serisi ile büyük çıkış yapan Asus, HTC’yide satın alarak piyasada daha fazla hisse sahibi olma amacında ilerliyor. Bakalım piyasada ne gibi değişiklikler olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir