Audi Google Projesi İçin Uzaya Araç Gönderiyor !

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İnternet’in alt yapısı, araştırma ve geliştirme üzerine bir çok görevde bulunmuş yazılım ve ağ devi Google, 2007 yılında açmış olduğu ve Google Lunar Xprize adını verdiği bu yarışmayla beraber mühim bir misyon için bütün uzman eğitim almış profesyonel bilim adamlarını ve teknoloji bilimi meraklılarını çok fazla düzeyde heyecanlandırarak bütün gözleri üzerine almayı başarmıştı.

Toplamda 30.000.000 $ gibi bir rakamla para ödülünde bulunmuş olduğu yarışmanın tek amacı, ağız ağıza hususi olarak fonlanan kalburüstü bir ay görevini tamamlayacak uzay aracının tasarlanması, Ay’a gitmesi ve Ay’daki misyonunu en kısa sürede başarıyla hatasız bir şekilde tamamlayarak oradan kablosuz olarak dünyaya data sağlaması yönündeydi.

facebook müşteri hizmetleri

Araba ve tasarımlarıyla ünlü Alman şirketi ve dünyanın makine devi Audi de, Lunar Xprize yarışmasını dünyanın her noktasında etkin olarak destekleyen zeki ve şanslı şirketlerinden biri. Audi bununla kalmayıp, Alman küme Part-Time Scientist projesine hem maddi hem manevi bir şekilde dört elden teknik destek sağlıyor. Audi’nin bilgisi ve elinden gelen sonsuz desteği ile bu proje diğer projelere göre çok daha uygun ve güçlü. Bu projede kullanılması muhtemel Ay aracının adı Audi lunar quattro olarak belirlenmiş ve dört çekerli bir güce sahiplendirilmiş. Kısacası Audi’nin sadece dört çeker araç modellerine verdiği quattro ismi, Ay aracına da verilmiş.

Google’ın bu yarışmasını kazanmak ve 30 milyon dolarlık para ödülüne sahip olmak için yarışmadaki takımlar birbiriyle hınca hınç mücadele ediyor. Yarışmayı yenmek için ise Ay aracının 2 sene sonra yani 2017 yılına kadar Ay’a gitmesi, Ay’da 500 metrelik bir seyahat gerçekleştirmesi ve dünyaya fotoğrafları kablosuz olarak yollamayı başararak data transferinde bulunması gerekiyor. Ucunda bu kadar büyük bir ödül olan bu yarışma için takımlar birbiriyle durmadan yarışırken, firmalar hem resmî teknoloji desteği buluyor hem de bu teknolojileri çok daha fazla geliştirmelerine imkan sağlayacak fonu buluyorlar.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir