Avrupa’ya Note 5 Gelmiyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Samsung’un yeni amiral gemilerinden biri olacak olan Galaxy S6 Edge Plus ve Galaxy Note 5 cihazlarından biri avrupaya gelmeyebilir. Samsung, geçtiğimiz Perşembe günü telefon serisine iki yeni amiral gemisi cihaz ekledi. Galaxy S6 Edge Plus ve Galaxy Note 5, şimdiye kadar akıllı telefonlarda gördüğümüz en yüksek özelliklere sahipler ancak bu cihazlardan biri, Avrupa’da satışa sunulmayacak. Bununla birlikte Note 5’in Türkiye’ye geleceğini daha önce öğrenmiştik.

facebook müşteri hizmetleri

Samsung, yeni amiral gemilerinden biri olacak olan Galaxy Note 5’i Avrupaya sunmayacağını söylüyor. Firma, büyük ekranlı amiral gemisini Avrupa sınırları içerisinde sınırlayarak ne gibi bir strateji izleyecek bilmiyoruz. Avrupaya yalnızca bir cihaz ile birlikte çıkışını yapması yani Galaxy S6 Edge Plus ile sınırlı kalması Avrupa’da satış oranlarını ne yönde değiştirecek Samsun tarafından bir açıklama henüz gelmedi. Galaxy S6 Edge+, Quad HD çözünürlüklü kavisli bir Super AMOLED ekranla geliyor, ancak Note 5’in kalem desteğini sunmuyor. Avrupa, büyük telefon firmaları için çekici bir pazar olsa da sıkı rekabet, önde gelen firmaları etkiliyor. Galaxy Note 5’in bu durumun son kurbanı olduğu düşünülüyor. Anlaşılan o ki Samsung, doygunluğa yaklaşan Avrupa pazarında iki amiral gemisi satmaya çalışmanın yersiz olacağına inanıyor.

Bu durum için Avrupada hayal kırıklığı olacağına şüphe olmasa da eğer düşündüğümüz gibi ise Samsung’un da kendine has geçerli sebepleri var. Ancak mobil bölümünün gelirleri düşmeye devam eden Samsung’un mantıklı davranması gerekiyor. En azından Türkiye’de yaşayanlar için endişe edecek bir durum yok, çünkü cihazın Türkiye’ye geleceğini geçtiğimiz günlerde öğrenmiştik.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir