Bard’s Tale IV Duyuruldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

RPG severlerin yakından tanıdığı The Bard’s Tale, 27 yıllık bir aranın ardından, geri dönüyor.

1980’li yıllarda oyuncular ile buluşan, bilindik RPG oyunlarının içerikleriyle dalga geçen unsurlara sahip The Bard’s Tale, eski bir Interplay çalışanı olan Brian Fargo’nun stüdyosu inXile Entertainment tarafından geri döndürülüyor.

PAX South etkinliğinde duyurulan The Bard’s Tale IV, 1988 yılında çıkartılan üçüncü oyunun devamında gerçekleşen olayları konu alacak. Bard’s Tale serisinin hem kendisi hem de Interplay için oldukça önemli olduğunu belirten Fargo, aynı zamanda inXile tarafından çıkartılan ilk oyun olduğu için de ayrı bir yere sahip olduğunu belirtiyor.

inXile Entertainment 2004 yılında The Bard’s Tale isminde bir aksiyon-rol yapma oyununu piyasaya çıkartmıştı. Bu oyun ruhen eski oyunlara benzese de, orjinal seri ile doğrudan bir bağlantısı bulunmuyordu. Bu sebeple The Bard’s Tale IV, 27 yıllık bir sürenin ardından geri dönüyor demek yanlış olmaz.

facebook müşteri hizmetleri

Neredeyse 30 yılın ardından Skara Brae şehrine geri döneceğimiz oyunda, eski tarz sıra tabanlı dövüşün yerine, oyuncunun ve rakibin aynı anda saldırabileceği yeni bir sistem üzerinde çalışılıyor. Yeni sistem ile birlikte hem savaşın temposunu arttıracak hem de eski tarzın izin verdiğinden daha taktiksel bir oynanış ortaya çıkartacaklar. Fargo yaptığı açıklamalarda diğer oyunların dövüş sistemlerindeki detay ve strateji derinliklerini incelediklerini ve sistemlerini buna göre geliştirdiklerini belirtiyor.

Brian Fargo ayrıca, daha önce çıkardıkları Wasteland 2 ve hala yapımı süren Torment: Tides of Nemenera’da olduğu gibi, Bard’s Tale IV için de Kickstarter üzerinden destek alacaklarını açıkladı. Bu sayede oyuncuların istedikleri özellikleri, pazarın tamamını memnun etmek için fazla endişelenmeden yerine getirme imkanları olduğunu söylüyorlar. Wasteland 2’nin başarısını göz önüne alırsak, bu yöntemin çok da sorun yaratacağını düşünmüyoruz.

Şu an için oyunun Kickstarter üzerindeki kampanyasının ne zaman başlayacağına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Oyun hakkında daha ayrıntılı bilgiyi ilerleyen zamanlarda açıklamalarını bekliyoruz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir