Batman Arkham Knight’ın İlk DLC’si Detaylandırıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Rocksteady tarafından geliştirilen ve Warner Bros tarafından dağıtılan Batman Arkham Knight çıkmadan önce oyun için Batgirl temalı bir DLC duyurulmuştu. Yakın zamanda yayınlanacak olan DLC hakkında konuşan Rocksteady, DLC’yi detaylandırdı.

Batman Arkham Asylum’dan öncesini konu alacak olan DLC’de Batgirl ve Robin’i kontrol edeceğiz. DLC’deki amacımız ise Batgirl’ün Joker tarafından kaçırılan babası Jim Gordon’ı kurtarmak olacak.

Batman Arkham Origins’in geliştiricisi WB Montreal tarafından geliştirilen DLC oyuna Seagate Lunaparkı adında yeni bir bölge ekliyor. Oldukça dost canlısı görünen bu bölge daha sonralarda ise ikili için ölüm tuzağına dönüşecek.

facebook müşteri hizmetleri

DLC’nin tasarımcısı Justin Vasquez ” DLC’yi yaparken korkutucu ve benzersiz bir ortamda Joker’le kedi-fare oyunu oynuyorken kapana kısılmışlık hissi vermek istedik” şeklinde konuştu.

Vasquez’e göre hack sistemi diğer oyunlara göre oldukça farklı olacak. Bu da Batgirl’ün diğer karakterler arasından sıyrılıp parlamasını sağlayacak. Konu hakkında Vasquez ” Gayemiz Batman’den daha güçsüz bir Batgirl yaratmak ama Batgirl’ün zekası ve hack’leme yeteneği sayesinde Batman’in bile yapamadığı şeyleri yapmasını sağlamak” dedi. Ayrıca tasarımcı bu DLC’yi “Bu mükemmel serinin başlangıcı olan Batman Arkham Asylum’a yazılmış bir aşk mektubı” olarak nitelendiriyor.

Batgirl: A Matter of Family PS4 ve Xbox One için season pass sahipleri için 14 Temmuz’da ücretsiz olarak, standart oyunun sahipleri için ise 21 Temmuz’da 15 liralık fiyat etiketi ile satışa çıkacak. DLC’nin PC çıkış tarihi ise henüz belli değil. Muhtemelen oyunun yeniden çıkışında ücretsiz olarak eklenecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir