Bazı Xbox One Oyunları PC’ye Gelebilir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Gamescom’u adeta yıkıp geçiren Microsoft, Gamescom sırasında önemli açıklamalarda bulundu. Xbox One’ın kilit oyunlarından Quantum Break, Scalebound ve Crackdown 3, yapılan açıklamaya göre sonsuza kadar Xbox One’a özel kalmayabilir.

PCGamer’a konuşan Xbox’ın patronu Phil Spencer, Microsoft’un Windows 10 ile beraber PC oyunculuğu ile yeniden ilgilenmeye başladığını ve Scalebound, Quantum Break ve Crackdown 3 gibi merakla beklenen oyunların bir gün PC’ye de uğrayabileceğini belirtti. Ancak Microsoft’un ve üçüncü parti şirketlerin bu oyunlar için odak noktası tamamen Xbox One olmuş durumda.

facebook müşteri hizmetleri

Spencer’ın konuyla ilgili tam açıklaması şu şekilde;

Açık konuşmamız gerekirse Scalebound, Crackdown ya da Quantum Break’e başladığımızda henüz Microsoft’un PC oyunculuğuna ilgisi bu kadar yüksek değildi ve bu oyunları Xbox One dışında Windows’a da getirmek gibi bir plan yapmamıştı. Ancak zaman geçince bu durum değişti.

Windows 10’un yayınlanması ile birlikte Microsoft’un PC oyunculuğuna verdiği önem daha da artmış gibi görünüyor. Xbox uygulamasının Xbox One oyunlarını PC’de stream edebilmenizi sağlaması bir yana, Fable Legends ve Killer Instinct gibi oyunların Xbox One’ın yanında cross-platfrom desteği ile PC’ye de gelecek olması Microsoft’un bu konuda çok çalıştığını ve yakın zamanda bu çalışmaların meyvesini biz oyuncuların yiyeceğini söyleyebiliriz. Tabii Microsoft’un Steam konusunda Valve ile yakın temas halinde çalışmasını da unutmamak gerek.

Microsoft’un PC oyunculuğu ile ilgili bu politikası hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir